20 pomysłów na posty, w których umieścisz linki afiliacyjne (z przykładami z blogów)

Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Żeby zarabiać w programach afiliacyjnych na blogu nie trzeba koniecznie zachwalać i polecać jakiegoś konkretnego produktu. Można umieszczać linki na wiele innych sposobów. Oto 20 pomysłów z linkami do przykładów na blogach.

Od ponad roku sprawdzam różne programy afiliacyjne na kilku moich blogach i szukam pomysłów na to, jak promować linki partnerskie. Sprawdziłam, że umieszczanie banerów oferowanych przez sieci afiliacyjne do konkretnych programów właściwie nie ma sensu. Jeśli są to banery płatne za kliknięcie, to jeszcze jakieś grosze można zarobić (na tym blogu np. zarobiłam ostatnio ok. 20 zł za dwutygodniową emisję baneru w sidebarze – szalu nie ma, co?). Ale jeśli banery są płatne za sprzedaż, to jeszcze nie udało mi się na nich nic zarobić. Może jestem zbyt niecierpliwa i trzeba by było jeden baner potrzymać w danym miejscu przez miesiąc, żeby był efekt, ale to chyba po prostu słaba opcja na zarabianie.

Znacznie lepiej zarabia się na promowaniu konkretnych produktów w artykułach. Przy czym „znacznie lepiej” u każdego znaczy co innego. Jeden potrafi zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a drugiemu udaje się zarobić kilkaset złotych miesięcznie promując produkty. Bliżej mi do tej drugiej grupy niestety, ale grunt, że jest postęp 🙂

Ponieważ nie znalazłam dotąd w sieci listy pomysłów na posty, w których można promować programy partnerskie, zebrałam moje obserwacje i dzielę się nimi – może Ci się przyda.

Zanim jednak przejdę do listy pomysłów, chciałabym Cię zaprosić do dołączenia do mojej grupy na Facebooku. To grupa dla wszystkich, którzy interesują się biznesem online, zarabianiem przez internet, czy to w programach partnerskich, czy poprzez sprzedaż swoich produktów czy usług – na wszystkie możliwe sposoby. To grupa, w której chodzi o wymianę poglądów i doświadczeń, a nie spamerską reklamę swoich linków partnerskich, jak to ma miejsce w innych grupach o tej tematyce. Dołącz do grupy: Biznes online – wsparcie, motywacja, inspiracje.

20

20 pomysłów na posty, w których umieścisz linki afiliacyjne:

 1. Lista pomysłów na prezent – np. 10 kosmetycznych prezentów na Gwiazdkę, pomysły na prezent dla miłośnika komputerów, prezenty na parapetówkę itd. (przykład)
 2. Lista książek wartych przeczytania z jakiejś dziedziny – np. książki dla młodej mamy, 4 książki, po przeczytaniu których nie będziesz chciał pracować na etacie.
 3. Lista książek w promocji ograniczonej czasowo (np. Promocja w Helionie – 2 książki w cenie 1)
 4. Promocja, na której czytelnik może zyskać (lokaty, konkursy, tanie loty – przykład)
 5. Lista okazji na wyprzedażach (ciuchy, zabawki, gadżety do kuchni itp. – przykład)
 6. Pomysły na stylizacje na lato/jesień/zimę
 7. Poradnik zakupowy na wiosnę/lato/jesień/zimę (przykład)
 8. Narzędzia, z których korzystam (przykład)
 9. Jak nosić… (krawat, białą koszulę, tenisówki, czapkę z daszkiem) + przykłady stylizacji z produktami i samych produktów. (przykład)
 10. Jak wybrać… (sprzęt agd, sprzęt rtv, gadżety) + przykłady konkretnych produktów
 11. Opis rezultatów wykorzystania jakiejś usługi (np. jak obniżyłem swoje rachunki za telefon – przykład)
 12. Produkty za jakąś cenę – np. 30 sukienek na lato za mniej niż 100 zł, 10 książek o robótkach ręcznych za mniej niż 30 zł (przykład)
 13. Produkty, które zawsze mam w swojej torbie/kosmetyczce/przy sobie (przykład)
 14. Produkty, które ułatwiają pracę
 15. Wakacyjny niezbędnik – co zabrać na urlop (przykład)
 16. Porównanie usług/ofert (np. porównanie lokat, abonamentów telefonicznych, hostingu – przykład)
 17. Odkrycia/inspiracje miesiąca (przegląd gadżetów, produktów związanych z tematyką bloga)
 18. Test produktu (przykład)
 19. Okazje dnia, codzienna lista promocji (przykład)
 20. Metamorfoza, stan „przed” i „po”, efekty zastosowania jakiegoś produktu

Im dłużej przyglądam się różnym blogom, wykorzystującym afiliację, tym bardziej żałuję, że nie mam bloga modowego, bo programów partnerskich do promocji ubrań jest bardzo dużo i można wykorzystać je na bardzo wiele sposobów. No ale na modzie się nie znam, więc może to nawet lepiej 🙂

Mam nadzieję, że ta lista zainspiruje Cię do skorzystania z afiliacji na swoim blogu. Jeśli nie masz jeszcze konta w żadnej sieci partnerskiej, a chciałbyś się zarejestrować – tu znajdziesz linki do sieci, z których ja korzystam. Tak, lista programów partnerskich to 21-szy pomysł na post, w którym umieścisz linki afiliacyjne 🙂

Jeśli ta lista okazała się dla Ciebie przydatna, proszę podziel się nią z innymi, klikając w ikonkę Facebooka lub Twittera poniżej. Będzie to dla mnie sygnałem, że to, co robię, jest komuś potrzebne i inspirujące. Dziękuję 🙂

mason-bee-924425_1280


Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Agnieszka Skupieńska

Od ponad trzech lat prowadzę biznes online, o którym mówię, że jest to biznes cegiełkowy - składa się z różnych cegiełek, takich jak pisanie tekstów, prowadzenie sklepu internetowego, zarabianie na blogach i stronach tematycznych. Wszystkim kieruję z mojego centrum zarządzania, które znajduje się... na kanapie w moim domu :)

 • Świetny wpis. Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że faktycznie bannery się nie sprawdzają w większości programów partnerskich, natomiast są też takie gdzie ich dobre umieszczenie gwarantuje naprawdę fajne zarobki.

  Jednak mimo wszystko link afiliacyjny umieszczony w treści wyglądający w 100% na coś naturalnego jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

 • a co sądzisz o tym, że w takim tekście nie ma informacji, że jest on w jakiś sposób sponsorowany? U mnie na blogu wyszedł ten temat zupełnie przypadkiem, przy doradzaniu, jak napisać dobry teksy content marketingowy. Czytelnik stwierdził, że powinna być adnotacja, jeśli próbujemy na czymś zarobić, a ktoś nam za to płaci. Co Ty sądzisz?

  • Agnieszka Skupieńska

   Ja taką informację zwykle umieszczam, jeśli korzystam z linków afiliacyjnych (przynajmniej na blogu, bo w postach facebookowych czasem nie ma na to miejsca). Nie sprawdzałam, czy to ma jakieś znaczenie i przekłada się na liczbę kliknięć w link, ale nie chcę komuś niczego sprzedawać na siłę. Jeśli ktoś uprze się, żeby samemu wpisać w przeglądarkę nazwę sklepu, do którego go odsyła mój link, to niech to robi, nie widzę problemu. A jeśli kliknie w mój link – to super 🙂

   • A jak publikujesz tekst content marketingowy też? Mi wielokrotnie się zdarzyło, że reklamodawca kazał usunąć oznaczenie – link sponsorowany, dlatego, że zgodnie z polityką Google, takie linki mogą mieć tylko atrybut no follow. A linki afiliacyjne umieszczasz z linkiem no follow?

    • Ciekawe pytania zadała Kobieta w e-biznesie.pl. Chętnie poznam je nie odpowiedź 🙂 Pozdrawiam

    • Agnieszka Skupieńska

     Nie dodaję atrybutu nofollow, więc domyślnie są chyba dofollow? W sumie nie zastanawiałam się nad tym nigdy.
     A jeśli zdarzają się takie przypadki, że reklamodawca każe mi usunąć informację, że jest to link sponsorowany, to tłumaczę, że jakieś oznaczenie musi być i zwykle jakiś kompromis wypracowujemy, np. zmieniam „artykuł sponsorowany” na „tekst powstał we współpracy z…”. Nie wiem czemu, ale już na takie zapisy reklamodawcy się godzą 🙂

     • Jeśli nie zmieniasz, to jest do follow, jeśli przy tym jest jest adnotacja o art. sponsorowanym, to teoretycznie Google może się przyczepić, tak jak kiedyś do systemu płatnej wymiany linków. Czy to zrobi? Czas pokaże. Wpis powstał we współpracy nie zmieści się w tytule, jeśli ktoś ma slider, ale jest to jakieś wyjście. Dzięki:)

     • Agnieszka Skupieńska

      Czasem piszę np. „współpraca” – zawsze to krócej 🙂

  • Blogerów także to obowiązuje, to cytat z art. 16 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, art. 16, 1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności: (…)
   4) wypowiedź, która, zachęcając do nabywania towarów lub usług, sprawia wrażenie neutralnej informacji; (…)

   To tzw. kryptoreklama, można wygooglać opisy spraw i opinie prawne. I są za takie ukrywanie kary. Finansowe. I nie tylko.
   Wisienka na torcie to fakt, że od 2012 mniej więcej roku na niekorzyść blogerów zmieniło się podejście UOKIK i sądów: Karalne jest także działanie nieumyślne(!) a także samo działanie bez skutku, tj. nawet jeżeli klient nie poniósł szkody (ale potencjalnie mógł ponieść).
   Kiedy jesteśmy małym blogiem, nikt na nasz ukryty link reklamujący nie zwróci uwagi.
   Kiedy urośniemy… A wpisy zostaną, google pamięta wszystko 😉

 • Bardzo inspirujący post. Cieszę się, że trafiłam na Twòj blog bo można tu znaleźć wiele cennych informacji. Pozdrawiam i z przyjemnością dołączyłam do grupy na fb 🙂

 • Na Twoim blogu zawsze znajdę najprzydatniejsze rzeczy w jednym miejscu! 🙂

  • Agnieszka Skupieńska

   Bardzo miło to słyszeć/czytać 🙂

 • Oszczędnicka

  Pole do popisów mają też blogi wnętrzniarskie. Np. mogą zamieścić linki do produktów z danych aranżacji.

 • Super zestawienie. Dzięki 🙂 Ja właśnie napisałam artykuł wykorzystując ostatni punkt i jestem ciekawa efektu – to się okaże za kilka dni 🙂

 • Myślę że ten artykuł może nieźle zainspirować do działania w internecie, stworzenia czegoś własnego na czym będziemy mogli zarabiać. Kiedyś nie było tak łatwo, dzisiaj z tak dobrze napisanymi artykułami wystarczy już tylko chcieć, nic więcej 😉

 • adamx

  linki są skuteczne tylko wtedy gdy ktoś kto pisze o jakimś produkcie usłudze ma wyrobiona markę i umie pisać w sposób naturalny, przekonujący ale taki że czytający nie odbiera tego ze coś im się wciska. Banery, widzety bardzo słabą skuteczność no i jeśli mamy reklamy adsens to jest to konkurencja i spada klikalność wiec zupełnie to sie nie opłaca.

  • Agnieszka Skupieńska

   To nie do końca prawda. Zarabiam na jednym serwisie, którego nie prowadzę nawet pod nazwiskiem, więc o żadnej marce nie może tu być mowy. A zarabiam właśnie poprzez afiliację – listy inspiracji, listy produktów, pomysłów. Czasem ludzie szukają w Google np. pomysłów na prezent, fajnych inspiracji i nie jest istotne, gdzie znaleźli inspirację – jeśli pomysł im się podoba, to kupują produkt przechodząc z linka.

 • Bardzo dobry wpis. Skoro pani nie mogła nic takiego znaleźć to dobrze, że postanowiła pani być prowodyrem.

 • Bardzo przydatny blog, dodaję do RSSów 🙂

 • Agnieszka, a czy mogłabyś napisać coś więcej, albo odesłać mnie do linków, gdzie opisujesz na czym polega współpraca z White Press?

  • Agnieszka Skupieńska

   Nie mam chyba takiego tekstu, więc muszę napisać. W skrócie powiem tak – to serwis, w którym reklamodawcy płacą za publikację artykułów sponsorowanych na różnych serwisach, także na blogach. Jako bloger możesz dodać tam swój blog, jeśli ma więcej odwiedzin niż 1000 miesięcznie. Dodajesz ofertę cenową – ile kosztuje jedna publikacja tekstu u Ciebie i zaznaczasz, czy teksty mają być dostarczane przez reklamodawców czy publikujesz wyłącznie własne teksty. Określasz też tematykę bloga i tekstów, jakie można u Ciebie publikować. Serwis bardzo fajnie działa, z tego co wiem teksty z WhitePress publikują nawet duzi wydawcy, jak Fakt.pl. Ja sama też publikuję na różnych moich blogach i stronach i całkiem niezła suma się z tego miesięcznie zbiera.

 • o, bardzo wartościowy wpis – odkładam na później do dogłębnego przestudiowania 🙂

 • Witaj,
  piszesz bardzo ciekawe rzeczy i przeczytam od deski do deski. Sam prowadzę bloga, ale nawet nie myślałem o monetyzacji, może poza dwoma widgetami adsense. A jaki masz pomysł na budowanie backlinków?

  • Agnieszka Skupieńska

   Właściwie budują się same – pisze teksty na tematy, które rzadko pojawiają się na innych blogach i są przydatne blogerom, więc dużo osób poleca je na swoich blogach przy różnych okazjach.

 • Świetny blog, podziwiam za kreatywność w sposobach zarabiania pieniędzy.
  A niektóre z pomysłów na posty na pewno wykorzystam u siebie na blogu rowerowym.
  Będę tu zaglądał częściej. Pozdrawiam.

 • Bardzo lubię Twojego bloga. Zaglądam na niego bardzo regularnie wyczekując na nowości. Ale nie ogarniam Twoich miniaturek pod artykułami 😀 Co tu robi Osa!

  Przykłady świetne – mocno się zainspirowałem kilkoma pomysłami na monetyzację.

  • Agnieszka Skupieńska

   Miniaturki mają być kolorowe i zabawne 🙂