Ile można zarobić na klikaniu w reklamy? O TrafficMonsoon opowiada Aleksandra Niedzielska

Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Czy na klikaniu w reklamy da się zarobić? Na czym polega TrafficMonsoon i czy są inne programy tego typu w Polsce? O ten sposób zarabiania przez internet zapytałam Aleksandrę Niedzielską.

Zarabianie na oglądaniu reklam czy klikaniu w banery zawsze wydawało mi się kompletną stratą czasu, ale coraz częściej wpadają mi w oko teksty na ten temat i zapewnienia osób, które zarabiają w tego typu programach – że to naprawdę nie jest taki zły sposób na zarabianie w internecie. Czy faktycznie tak jest i ile można zarobić? Postanowiłam zapytać o to Aleksandrę, która na swoim blogu pisze między innymi o TrafficMonsoon – jednym z programów do zarabiania na oglądaniu reklam. Mam nadzieję, że jej odpowiedzi będą dla części z Was inspiracją i być może ktoś w tym programie znajdzie szansę dla siebie.

 1. Pierwsze pytanie od laika: chcę zarabiać w internecie, ale nie chcę inwestować pieniędzy. Czy Traffic Monsoon jest dla mnie?

Tak jest, przy czym bez inwestowania tu pieniędzy zarobisz zdecydowanie mniej, ale zawsze – i to bez specjalnego wysiłku. Wystarczy codziennie wejść do panelu Traffic Monsoon i obejrzeć kilka płatnych reklam (pojawiają się kilka razy dziennie), a na Twoje systemowe konto za każdą obejrzaną reklamę od razu zostaną doliczone konkretne kwoty: od 0,001 do 0,2 dolara. Dodatkowo jeśli z Twojego polecenia w programie zarejestrują się inne osoby i również będą klikać płatne reklamy, wówczas Ty otrzymasz dokładnie 100% kwoty z każdego ich kliknięcia.

 1. Na czym dokładnie polega zarabianie w tym programie?

W Traffic Monsoon można zarabiać na kilka sposobów:

1.Klikanie i oglądanie płatnych reklam. W myśl zasady: im więcej obejrzysz, tym więcej zarobisz. Nie są to kwoty powalające wysokością, ale zawsze jest to kilka dodatkowych dolarów na własne wydatki.

2.Dorzucenie do w/w 1 punktu polecania Traffic Monsoon innym i dzięki temu zarabianie również na ich kliknięciach. Minimalistyczny przykład: jeśli np. masz 5 poleconych i każdy z nich codziennie kliknie reklamy na kwotę np. 0,1 $ , to dziennie otrzymujesz 100% z ich kliknięć a więc 5 x 0,1 $ = 0,5 $. Miesięcznie daje Ci to przy codziennej aktywności poleconych kwotę 15 $. A program możesz polecić znajomym, rodzinie czy komukolwiek, kto chciałby nieco dorobić do domowego budżetu.

3.Trzecia opcja stworzona jest dla osób, które reklamują własne strony internetowe czy programy zarobkowe i partnerskie, w których już działają. Przy okazji generowania ruchu na strony internetowe Traffic Monsoon pozwala reklamodawcom czerpać dodatkowe zyski.

Wygląda to tak, że wykupujesz w TM reklamę swojej strony, niech to będzie dla przykładu jakiś program partnerski, albo blog. Taka reklama (zwana AdPackiem) kosztuje 50$ i wygasa wtedy, gdy wypracuje w systemie dokładnie 55$ czyli po 50 dniach. W skrócie: zapłacisz za reklamę swojej strony 50 $, i cała ta kwota zwróci Ci się po 50 dniach, a jakby tego mało zarobisz jeszcze 5$ czyli dokładnie 10%.

 • Jeśli wykupisz 3 AdPacki za kwotę 150$ zyskasz po 50 dniach 165$ czyli dokładnie zwrot wkładu plus 10%.
 • Jeśli wykupisz 10 AdPacków za kwotę 500$ zyskasz po 50 dniach 550$ czyli dokładnie zwrot wkładu plus 10%.

No i nie zapominajmy o samej reklamie: przez cały ten okres będzie ona oglądana przez realnych użytkowników, którzy mogą z niej skorzystać, lub nie. Dla przykładu ja oglądając tą drogą wykupione przez innych reklamy odkryłam 3 inne bardzo ciekawe systemy, w których się zarejestrowałam, ściągnęłam kilka darmowych ebooków, zapisałam się do 2 programów partnerskich i odkryłam kilka ciekawych blogów biznesowych, które właśnie czytam.

W międzyczasie oczywiście poza metodą 3 możesz dodatkowo klikać płatne reklamy i zarabiać na nich, czy opowiadać o systemie innym (metoda 1 i 2)

Ważny Haczyk: Żeby otrzymać po 50 dniach 10% od wykupionego AdPacka musisz codziennie wejść do swojego panelu TM i obejrzeć 10 darmowych reklam (no nie wiem, orientacyjnie trwa to ok. 10 minut). Jeśli któregoś dnia nie obejrzysz ich, wówczas za ten dzień nie otrzymasz naliczeń, i po 50 dniach nie zarobisz tych pełnych 10%.

4.Ostatnią opcją zarabiania w Traffic Monsoon jest opcja nawiązująca do punktu 2 czyli polecania innych. Część z tych osób zapewne będzie chciała wyłącznie oglądać płatne reklamy – bez inwestowania, wtedy zarabiasz na ich kliknięciach tak jak mówiłam wcześniej 100%. Ale… część osób będzie chciała w Traffic Monsoon wykupić własną reklamę, po to by zarabiać wg punktu 3 i… tutaj jest Twój dodatkowy zysk. Od każdego wykupionego przez taką osobę AdPacka zyskasz 5$. Jeśli osoba ta kupi 5 adpacków – to od razu do Twojego konta dopisuje się 25$. A w systemie działają i tacy, którzy nie rozdrabniając się potrafią kupić 100 AdPacków miesięcznie – wtedy otrzymuje się 100 x 5$ = 500 $.

Za to, że poleciłaś tą osobę do systemu. Nic więcej nie musiałaś robić.

 1. Czy każdy może zacząć tam zarabiać czy trzeba mieć jakieś umiejętności?

Tak, każdy może zarabiać, z umiejętności wymagane jest klikanie myszką i przepisywanie obrazka potwierdzającego captcha (można więc śmiało powiedzieć, że nie trzeba tu być szczególnie lotnym umysłem…).

Wyjątek: na 1 dom (1 komputer, 1 IP) można mieć tylko 1 konto. Jeśli np. Twój mąż chciałby również tu zarabiać, ale macie tylko 1 IP w mieszkaniu, to nie radzę próbować. Ze względów bezpieczeństwa w Traffic Monsoon są bardzo mocne restrykcje dotyczące osób dublujących konta i próbujących „sztucznie nabijać” ruch, czy zyski. W takich przypadkach oboje stracilibyście konto i to, co na nim zarobiliście. Gra nie jest warta świeczkiJ

 1. Czy zarabia się tam po prostu przez oglądanie reklam czy można mieć jakieś strategie, sposoby na zwiększenie zarobków?

Można zarabiać wyłącznie na oglądaniu reklam, lub w omówionych wcześniej punktach 2,3,4. Lub we wszystkich jednocześnie – Twój wybór.

Ważne: Przed wykupieniem w TM tzw. AdPacków, które dają tu najlepsze zyski należy pamiętać, że Traffic Monsoon określany jest jako tzw. system wysokiego ryzyka. Wszyscy wiemy, że NIE należy trzymać wszystkich swoich oszczędności w 1 banku i tak samo jest i tutaj. Jeśli TM któregoś dnia by padł – jak choćby bank Lehmann Brothers, czy jakakolwiek inna firma, to kiepsko byłoby stracić np. włożony tam milion złotych prawda? Takie rzeczy trzeba brać pod uwagę.

Wśród znajomych, którzy aktywnie działają w Traffic Monsoon mam więc i takich, którzy podobnie jak ja działają ostrożnie i nie sprzedają mieszkania tylko po to, żeby włożyć pieniądze na 50 dni w TM i zyskać wtedy już naprawdę niezłe 10%. Ale są i tacy, którzy mają do tego systemu tak duże przekonanie, znają admina i nie zakładają czarnowidztwa, że inwestują w nim takie pieniądze, które ja zarabiam pewnie przez więcej niż przez pół roku ze wszystkich działalności, które w sieci prowadzę. I jak na razie świetnie na tym wychodzą.

Aczkolwiek chciałabym, żeby to było jasne: wysoki zysk zwykle opiera się na wysokim ryzyku, a Traffic Monsoon nie jest bankiem wspieranym przez państwo, który trwać będzie wiecznie. I z tym trzeba się liczyć. Ale też daje zarobić 10% a nie jakieś 3 % jak bankowa lokata.

Osoby, które wkładają tu wiele pieniędzy mają różne strategie działania: np. czekają aż włożona kwota się zwróci, a potem reinwestują w TM to, co zarobili, czyli 10%, albo np. kupują ad packi na wysokie kwoty co miesiąc, ale i co miesiąc wypłacają z systemy duże kwoty po to, by „w razie czego” nie obudzić się z ręką w nocniku:)

 1. To teraz pytanie najtrudniejsze: ile można zarobić? Na pierwszy rzut oka wynagrodzenie za obejrzenie reklamy nie jest oszałamiające. Jak dużo czasu muszę poświęcić, żeby zarobić np. 100 złotych?

Jeśli będziesz oglądać reklamy sama, bez polecania systemu innym, którzy również będą je oglądać, to potrwa to bardzo długo. BARDZO.

Przykład: Zarobienie 2 dolarów wyłącznie na oglądaniu reklam przez siebie (bez osób poleconych) zajęło mi bodajże 16 dni. No to taka kwota przy tym czasie absolutnie nie rzuca na kolana 🙂

Chyba, że wziąć pod uwagę to, że oglądałam je w przerwie reklamowej jednego z seriali w tv – za oglądanie reklam w tv nikt mi nie płaci…, to co szkodzi zalogować się do TM i poklikać?;)

Szybciej to idzie, gdy masz poleconych.

 1. Czy możesz pochwalić się jakimiś swoimi osiągnięciami jeśli chodzi o zarabianie w Traffic Monsoon?

W Traffic Monsoon działam ledwie 1 miesiąc – najpierw sporo o programie czytałam i , rozmawiałam, zanim zdecydowałam się sprawdzić jak to działa w praktyce, potem zarejestrowałam się i kilka dni oglądałam wszystkie opcje od środka. No i dodam, że jestem typem asekuracyjnym (potocznie zwanym cykorem) , czyli nie inwestuję tu milionów, ale to nie znaczy, że nie widzę potencjału i nie zazdroszczę tym, którzy wchodzą szybko, pewnie i szybko zyskują:)

Na ten moment czyli dziś 27 maja 2015, po 1 miesiącu moje konto w TM wygląda tak i wykorzystuję je nie tyle z myślą zarabiania kokosów, co właśnie reklamowania swoich stron i programów partnerskich, w których działam (zależy mi na reklamie i pozyskaniu ruchu na strony):

scr1

Widzicie tutaj, że: pieniądze do wypłacenia od zaraz to 18,78$, natomiast nie wypłacam ich, ponieważ codziennie do tej kwoty dochodzą 3 $ ( po 1 $ z każdego adpacka, a widzicie, że mam ich obecnie 3) , i gdy uzbiera się 50$ przeznaczę je na kolejny adpack z reklamą swojej strony.

Suma zarobiona z własnego klikania: 3,33$ (mogłoby być więcej, ale nie klikam płatnych reklam codziennie kilka razy, bo brak mi czasu)

Suma zarobiona z kliknięć osób, które zapisały się z mojego linka: 3,02$.

Gdybym zarabiała tylko na oglądaniu płatnych reklam i z kliknięć poleconych, to byłoby to 6,35$ do wyjęcia.

Całkowity zysk: 66,78$

Kwota z 3 adpacków, które, przypomnę całkowicie rozliczone będą dopiero po 50 dniach (a ja jestem 1 miesiąc czyli ok. 30 dni) to 60,43$ – tu widać, że jeden z adpacków już się całkowicie zwrócił, ale zamiast go wypłacić, przeznaczyłam to na kolejny.

Widzicie też, że aktualnie moi poleceni wyłącznie oglądają płatne reklamy i nie kupują adpacków, – stąd dwie pozycje „zerowe” w zrzucie ekranu.

A! Najważniejsze: reklama! W końcu adpack to jest reklama strony internetowej, i to można powiedzieć, że darmowa, skoro po 50 dniach koszt się zwraca.

3 w/w adpaki to:

 1. reklama jednego z artykułów na moim blogu (wskoczył w top oglądalności i zyskałam kilka mailowych zapytań dot. działania w sieci i biznesu + zapisy na listę mailową). Ta reklama jeszcze trwa
 2. reklama jednego z programów partnerskich, efekt na koniec: 4 nowych partnerów
 3. reklama innego systemu oglądania płatnych reklam, efekt po 10 dniach trwania reklamy w TM: 4 poleconych i pierwsze prowizje otrzymane od nich z drugiego systemu. A jeszcze 40 dni reklamy przede mną.

Dla przykładu podrzucę jeszcze stan konta jednego ze znajomych (których znam osobiście, a nie facebookowo, czy gdzieś tam z sieci):

scr2

Jak widać kolega ma własnych adpacków 250 na chwilę obecną, i 32 osoby polecone, które również zakupiły ad packi, z czego on otrzymał ponad 4000$ prowizji. I najwyraźniej z tego wszystkiego odechciało mu się klikać płatne reklamy, – tu ma ledwie 5,79$. Za to z kliknięć samych poleconych – ponad 95$.

Można powiedzieć, że „wymiata”

 1. Czy jest dostępna polska strona tego programu?

Niestety nie, wyłącznie angielska, ale plus: jest targetowanie reklam wyłącznie na Polskę. Czyli jeśli np. ostatnio promowałam w TM swojego bloga, to ustawiłam reklamę ad packa wyłącznie na Polskę. Ruch był piękny.

 1. Czy w Polsce są jakieś odpowiedniki Traffic Monsoon, inne programy, w których zarabia się w podobny sposób?

Typowo polskich programów tego typu nie znam, mam wręcz wrażenie, że jesteśmy daleko w tyle za pomysłami kolegów z zachodu…

Jest kilka podobnych programów anglojęzycznych, natomiast z racji tego, ze dla mnie jest to nowość, to jak na razie działam wyłącznie w TM.

Dorzucę jeszcze info od siebie: wypłaty w TM zleca się na PayPala i kilka innych procesorów płatniczych, ale chyba to PayPala wszyscy znamy:)

 1. Na koniec powiedz coś o innych sposobach zarabiania, które opisujesz też na swoim blogu http://aleksandraniedzielska.pl/ – jak jeszcze, poza Traffic Monsoon zarabiasz w internecie?

Traffic to nowinka w której siedzę od niedawna, ale na co dzień działam w branży buzzmarketingu (marketing szeptany), w którym promuję m.in. znane polskie marki w internecie, współprowadzę również kilkadziesiąt stron internetowych o różnych tematykach (jest co promować w Traffic Monsoonie), tworzę zaplecza pozycjonerskie, jestem współwłaścicielem serwisu turystycznego, i działam w programach partnerskich, reklamie, a od jakiegoś czasu również w marketingu sieciowym. I to pewnie nie koniec, bo internet daje nam dzisiaj tyle możliwości i nowinek, że wciąż trafiam na cos inspirującego, co warto wykorzystać w pracy. Zresztą to na Twoim blogu trafiłam na kilka rzeczy, o których nie miałam pojęcia i które od razu zmotywowały mnie do działania, za co wielkie dzięki!

——–

Zapraszam na blog Oli: http://aleksandraniedzielska.pl/ – zwłaszcza, jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet – nie tylko na oglądaniu reklam, ale także w MLM czy w programach partnerskich.


Aktualizacja:

Traffic Monsoon – upadła kolejna piramida finansowa

trafficmonsoon


Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Agnieszka Skupieńska

Od ponad trzech lat prowadzę biznes online, o którym mówię, że jest to biznes cegiełkowy - składa się z różnych cegiełek, takich jak pisanie tekstów, prowadzenie sklepu internetowego, zarabianie na blogach i stronach tematycznych. Wszystkim kieruję z mojego centrum zarządzania, które znajduje się... na kanapie w moim domu :)

 • Wyszła mi prawie powieść;) Ale mam nadzieję, że informację będą przydatne:) Pozdrawiam serdecznie!

  • Od jakiegoś czasu (życie nauczyło) ostrożnie podchodzę do zarobków, w których trzeba najpierw zainwestować a z tego co czytam trzeba wykupić reklamę, by coś zyskać. Pytanie moje jest takie – czy wypłacałaś juz Ty lub Twój znajomy pieniądze? Jak to wygląda?

   • Tak, wypłata przechodzi przez paypal w jakieś 15 sekund i jest, ekspres (innych procesorów nie sprawdzałam, ale ten tak).
    P.S Ale w Traffic Monsoon możesz kupować adpacki, żeby więcej zyskać, ale wcale nie musisz – możesz wejść bez inwestowania, tylko wtedy na klikaniu centów jest to zdecydowanie mniejsza kwota zysku, chyba, że ma sie poleconych.

    • Dzięki piękne za odpowiedź. Muszę więc jeszcze o tym poczytać a nuż się skuszę 😉

 • Nie wiem, czy chcę dalej w tą stronę iść. Klikałem w podobnych serwisach, ale bez poleconych, strasznie mozolnie to idzie. Choć, jeżeli ktoś ma pomysł jak reklamować się i zdobyć poleconych, to można na tym zarobić. Powodzenia życzę, a sam się zastanowię 🙂

 • Kiedyś straciłem w podobnym, nawet nie wiem jak to nazwać, serwisie czy stronie internetowej, bo to przecież żadna firma, pieniądze. Zainwestowałem 500$ i straciłem nie dość, że kasę to jeszcze kilka miesięcy. Nie polecam nikomu i podejrzewam, że to też nagle przestanie płacić i będzie płacz i złość i zdenerwowani poleceni, żeby nie powiedzieć wkur****.

  • Potwierdzam, takie nowe programy powstają i znikają każdego dnia na świecie – i ciągle są masy naiwnych, jedni zarobią (wchodzący w to na początku – są to zawodowcy śledzący powstanie programu w zapowiedziach – to są ci tzw. znający admina), reszta straci.

  • Tak, masz rację – jest takie ryzyko. Tak jak napisałam wyżej TM to nie jest „pewny bank”, i z tego trzeba sobie zdawać sprawę.
   Tego rodzaju programy średnio działają w sieci 2-3 lata (to też jest fakt), więc trzeba naprawdę dobrze przemyśleć czy chce się spróbować, czy nie. No i nawet jak ma się wiedzę o tym, jak duże dany program ma zabezpieczenia – jak Traffic Monsoon , admina, wiarygodne osoby, które o nim mówią, to i tak trzeba byc czujnym i obserwować. Albo nastawić się na reklamę, ale i stale wypłacany zysk, bez „szaleństw” inwestycyjnych, że tak to ujmę.

 • Przy inwestowania własnych pieniędzy w tego typu strony trzeba się kilka razy zastananowić zanim się to zrobi. Poza tym to wpłacanie i wypłacanie pieniędzy z tego typu stron potrafi wciągnąć. Trzeba mieć „wyczucie” kiedyś serwis może paść i umieć się w porę wycofać. Też straciłam na jednej z takich stron mniej więcej tyle ile z niej wyciągnęłam. Radzę podchodzić do tego typu stron z ostrożnością i nie dać się w taką stronę zanadto wkręcić (no chyba, że się nie inwestuje w ogóle pieniędzy z nią – wtedy można dorabiać – choć trzeba się zastanowić czy się opłaca poświęcać na to czas, jak strona może w każdym momencie paść).

  • Agnieszka Skupieńska

   Ja powiem szczerze, że też nie jestem przekonana do tego sposobu zarabiania w internecie ani do tego sposobu inwestowania pieniędzy. Jeśli mam zainwestować w towar, który potem mogę sprzedać, to do mnie jakoś przemawia, ale takich programów trochę się boję. Ale też mam znajomego, który na jednym z takich dziwnych sposobów zarabiania zarobił kilka tysięcy, na wakacje we Włoszech 🙂 Czasem – jak to mówią – kto nie ryzykuje ten nie ma.

 • Podobno jak się zarobi 300% to jest sukces po 10% się nie fatyguje. Bo kto mi zapłaci rachunek za prąd? Te 5 $ chyba nie starczy.

 • Kuba 300% jak ktoś w takich programach obiecuje, to trzeba od razu zwiewać – wtedy to są bajki na naiwnych łosi, a nie uczciwe podejście:).

  P.S A co do zużycia prądu – ja np pracuję przez internet, ok 8-10 godzin dziennie, komputer włączony, więc nie sądzę, żeby dodatkowa karta włączona na przeglądarce na 15 minut pożarła mi więcej niż zwykle:)

 • TAK Tak wszystko się zgadza, porównuje do innych biznesów. Jakaś realna kasa to tylko na banerach na stronie. Jak ktoś lubi to niech robi i tak.

 • Pingback: Zarabianie na blogu - podsumowanie zarobków II kwartału 2015 - BiznesoweInfo.pl()

 • BJK

  kiedyś miałem pewne środki w podobnym programie. Są tam do dzisiaj 😉

 • Pingback: Zarabianie na blogu – podsumowanie zarobków III kwartału 2015 - BiznesoweInfo.pl()

 • Darius

  Mała poprawka to nie jest program do zarabiania na oglądaniu reklam 🙂 jest to program do wymiany ruchu a jej go jedną z możliwości jest zarabianie na oglądaniu reklam , proszę być precyzyjnym , mała różnica a wiele zmienia 😉

 • Dokładnie jak powyżej TM to witryna do wymiany ruchu, raczej bez sensu tracić czas na klikanie reklam za 0,001 $. Już lepiej pododawać różne ogłoszenia w sieci. Po 55 dniach zarobić 5$ przy zakupie adpacka za 50$? Też bez szału.
  Ktoś pisał że sukces to zarobić 300% wkładu. Ja zarabiam ponad 1000% (bardzo niewielki wkład, jestem uczulony na płacenie za to, co mogę zrobić sam).

 • Patryk

  A jak nie mam swojego bloga lub strony to co moge reklamowac?

  • Agnieszka Skupieńska

   Możesz reklamować swój fanpage jeśli masz, a jeśli nie, to nic nie musisz reklamować, to nie jest obowiązkowe, żeby zarabiać.

  • Jeżeli poważnie myślisz o jakimkolwiek zarabianiu w sieci to warto założyć stronę czy bloga. Koszt jest niewielki bo max 50 zł za domenę i serwer na rok. Taką kwotę myślę że każdy może wygospodarować w swoim budżecie. Klikanie w reklamy to wg. mnie strata czasu i na prąd zużyty przez komputer nie wyrobimy. Dawno temu próbowałem tego i zrezygnowałem po kilku dniach.

 • Równie dobrze możesz reklamować linki z innych programów partnerskich, w których bierzesz udział.

 • bożena

  to właściwie zapytanie – często przemieszczam się ze swoim laptopem i przy zmianie adresu głównego nie mogę połączyć się z trafficmonsoni klikać dlaczego

 • BJK

  wygląda na to, że Traffic Monsoon już przestał działać….

 • Jeszcze nie przestał działać. W lutym PayPal zablokował środki, mimo to TrafficMonsoon funkcjonuje cały czas. Jednak jak pokazują przykłady podobnych programów tego rodzaju, problemy z procesorem płatniczym to bardzo zły prognostyk na przyszłość. Można by zaryzykować stwierdzenie, że to początek końca TM. Jak się temat potoczy pokażą najbliższe miesiące.