Moje dochody pasywne i plany na przyszłość

Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Bycie rentierem marzy się chyba każdemu, kto planuje swoją przyszłość na dłużej niż do najbliższych wakacji. Ale o dochody pasywne nie jest łatwo. Dziś kilka słów o tym, nad jakimi dochodami pasywnymi pracuję i co udało mi się już w tym temacie osiągnąć.

Co to jest dochód pasywny?


Dochód pasywny to taki dochód, który osiągamy bez wkładania pracy. Albo inaczej: napracujemy się raz, a potem pieniądze spływają regularnie, mimo że nie poświęcamy już wcale (lub prawie wcale) czasu na ich zdobycie. Z dochodami pasywnymi najczęściej kojarzą się nieruchomości – np. mieszkania, które kupujemy pod wynajem i które potem przynoszą te kilkaset złotych miesięcznie zysku z tytułu wynajmu właśnie.

Ale dochody pasywne to mogą być też inne dochody – np. z praw autorskich (tak zarabiają twórcy filmów, muzyki, książek) albo z programów MLM (marketing wielopoziomowy).

Moje dochody pasywne, czyli jak zarabiam i nad czym pracuję, by zarabiać więcej

Nie od dziś piszę na tym blogu o tym, jak i na czym ja zarabiam pieniądze. Po mailach od czytelników i wzmiankach na różnych blogach wiem, że sporo osób znajduje inspirację w moich artykułach, wpada na pomysły, które chce realizować. Dlatego też – choć moje dochody pasywne nie są póki co imponujące – opowiem o nich w kilku słowach. Jeśli choć jedna osoba zdecyduje się wykorzystać któryś z moich pomysłów to już będzie sukces 🙂

Obecne dochody pasywne:

1. Moja książka „Proste drinki”

O tym, że wydałam książkę z przepisami na drinki pisałam w osobnym artykule: Self-publishing krok po kroku. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wydać książkę, to zachęcam Cię do lektury – wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Schody zaczynają się dopiero wówczas, gdy trzeba książkę sprzedać. Moja książka nie leży w żadnej księgarni na półce, o jej dystrybucję nie dba żadne wydawnictwo, można ją kupić wyłącznie w moim sklepie internetowym. To jednocześnie plus i minus – bo takie rozwiązanie sprawia, że nie jest to tak do końca dochód pasywny: muszę przecież sama wysyłać paczki. Ale za to zarabiam więcej niż gdybym oddała prowizję wydawnictwu, księgarni, hurtowni i pewnie jeszcze jakimś pośrednikom po drodze.

2. Programy partnerskie

Do dochodu pasywnego można zaliczyć część dochodów z programów partnerskich, ale tylko te dochody, które osiągam dzięki poleceniom różnych programów. Ponieważ mój blog dotyczy między innymi zarabiania w internecie, często wspominam o tym, jak ja zarabiam np. na blogach i podaję linki do różnych programów (są one też w zakładce: Programy, w których zarabiam). Zawsze są to linki afiliacyjne, co oznacza, że gdy ktoś z czytelników zarejestruje się, korzystając z takiego linka, ja mam szansę na otrzymanie prowizji. W różnych programach różnie to działa: czasem prowizję mogę otrzymać tylko wtedy, gdy polecona osoba sama zarobi np. 200 zł, czasem wtedy, gdy wyda jakieś pieniądze w danym programie, a czasem wystarczy, że rozpocznie emisję banerów na swojej stronie. Ostatnio najlepsze efekty widzę w programie TrafficMonsoon, w którym – mimo iż sama nic nie zainwestowałam – zarobiłam już kilkadziesiąt dolarów dzięki poleceniom i bez żadnej własnej pracy. Fajna opcja dla kogoś, kto ma zbudowane listy mailowe osób zainteresowanych zarabianiem w internecie – myślę, że wtedy można naprawdę sensowny dochód pasywny zbudować, jeśli oczywiście przekona się swoich subskrybentów, że warto inwestować pieniądze w ten program. Aktualizacja (2016 rok) – program już nie działa.

3. Linki i abonamenty, które sprzedaję od czasu do czasu na moich stronach

To kolejny dochód pasywny, który jest w sumie dość łatwym dochodem. Policzyłam wczoraj, że mamy już w naszej dwuosobowej rodzinnej firmie 13 domen, z czego dwie są typowo firmowe, z ofertą, a pozostałe służą do zarabiania w internecie w różny sposób. Pod jedną z nich stoi na przykład serwis z informacjami prasowymi, w którym można wykupić abonament, żeby publikować w nim własne informacje czy teksty reklamowe. Jeśli ktoś decyduje się na kupno abonamentu, na ogół wykupuje go na dłuższy okres, np. trzy miesiące czy pół roku i nie ma z tym za wiele pracy. Podobnie gdy ktoś chce kupić link reklamowy na jednej z moich stron (np. w sidebarze). To całkiem fajne pieniądze, bo zarobione niewielkim nakładem pracy, więc w pewnym sensie to też dochód pasywny.

4. Reklamy AdSense na filmach w YT

Mój kanał na Youtube nie jest jakiś hitowy,  ma zaledwie nieco ponad 3000 subskrybentów, ale mimo to filmy notują kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń miesięcznie. Zarobek z tego jest na waciki – jakieś 40-50 zł co miesiąc, ale za to jest to dochód pasywny, bez żadnej dodatkowo wkładanej pracy. Gdybym tak miała tyle czasu, żeby nakręcić filmy do wszystkich moich przepisów na drinki z bloga… No ale doba nie jest z gumy 🙂

Inne dochody pasywne, nad którymi chciałabym popracować

1. Więcej własnych produktów

Tworzenie własnych produktów, na których można zarabiać, jest nie tylko satysfakcjonujące, ale też jest świetnym sposobem na dywersyfikację dochodów i osiągnięcie dochodu pasywnego. Jeśli chciałbyś wypuścić jakiś własny produkt, ale nie bardzo wiesz jaki, przeczytaj moja listę produktów, które można przygotować samemu i sprzedawać w sieci.

Co będzie moim kolejnym produktem? Jeszcze nie wiem – być może kolejna drinkowa książka, może aplikacja mobilna z przepisami, a może coś, co zainteresuje czytelników bloga BiznesoweInfo? Pomysłów mam sporo, ale czasu na realizację brakuje.

2. Sprzedaż zdjęć w sieci

Tu podjęłam pewne nieśmiałe kroki, żeby wybadać, czy w ogóle robię na tyle przyzwoite zdjęcia, że mogę je wystawić np. na Fotolii. Okazuje się, że tak – dodałam 3 zdjęcia, wszystkie zostały zaakceptowane. Tyle tylko, że żeby zarabiać na zdjęciach w sieci trzeba ich pewnie robić bardzo dużo i wiedzieć, jakie fotografie mogą cieszyć się zainteresowaniem kupujących. Póki co to dla mnie zupełnie nowy teren, więc jak ktoś ma jakieś doświadczenia na tym polu to chętnie poczytam.

———————-

Te dwa pomysły to takie moje plany-marzenia na najbliższy czas. Wcale nie mówię, że uda mi się któryś z nich zrealizować, ale są znacznie łatwiejsze do realizacji niż np. pomysł kupienia mieszkania na wynajem czy choćby garażu 🙂

Chętnie poczytam o Waszych dochodach pasywnych. Czy to dochody związane z internetem czy może pozainternetowe projekty? Dajcie znać w komentarzach.

moje dochody pasywne


Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Agnieszka Skupieńska

Od ponad trzech lat prowadzę biznes online, o którym mówię, że jest to biznes cegiełkowy - składa się z różnych cegiełek, takich jak pisanie tekstów, prowadzenie sklepu internetowego, zarabianie na blogach i stronach tematycznych. Wszystkim kieruję z mojego centrum zarządzania, które znajduje się... na kanapie w moim domu :)

 • Nie sądziłem, że tak szybko pojawi się kolejny wpis a tym bardziej na dobrze znany mi temat. U siebie na blogu wypuściłem dwa ebooki o tym jak zarabiać na subskrypcjach SMS. Pierwszy rozszedł się w ilości około 35 sztuk w pierwszym miesiącu a drugi jest już prawie wyprzedany. Od zawsze stawiam na jakość swoich stron i produktów zarówno pod względem merytorycznym jak i graficznym. Publikacje są wykonane bardzo estetycznie, prosto i poprawnie pod względem stylistycznym.
  Już teraz mam sporo zapytań o kolejne poradniki i sposoby zarabiania, którymi chciałbym się podzielić. Nie muszę chyba mówić, że dużo łatwiej sprzedać kolejne publikacje osobom, które już wcześniej u nas coś kupiły i były zadowolone niż te, które dopiero znalazły nasza ofertę.
  Budując też dochód pasywny nie zapominajmy aby dawać stałym czytelnikom czy poprzednim klientom zniżek na kolejne produkty lub gratisy. Taki zabieg marketingowy sporo może zdziałać i zwiększyć sprzedaż.

  Jeżeli chodzi o AdSense, to uważaj na nich. Niestety ale ja mam niemiłą z nimi historię, gdzie nie śledziłem na bieżąco statystyk kliknięć przez co ktoś na klikał mi ich sporo z jednego IP a konto zostało zablokowane. Na nic tłumaczenia, na nic screeny – konto zablokowane bez możliwości wypłaty. Kontroluj na bieżąco swoje konto i jak zobaczysz podejrzane akcje to od razu zgłaszaj do supportu.

  Oprócz linków oferuj również kampanie banerowe (dobrym sposobem jest AdTaily.pl, bo działa automatycznie bez Twojej ingerencji). Można również szukać sposobu dotarcia do klientów poprzez Allegro (aukcja z informacją o produkcie np. Twojej książki o drinkach czy jakimś sposobie zarabiania bez konieczności opłaty za aukcję).

  Pan Inwestor

  • Miałem identyczną przygodę z Adsense ! Tylko na szczęście konto było prawie puste, więc nie miałem czego żałować 😉

  • > wypuściłem dwa ebooki
   > drugi jest już prawie wyprzedany

   W jaki sposób ebook może być wyprzedany?

   • Ano może być – jest to wersja limitowana, gdzie przedstawiam konkretny sposób na zarabianie a liczba osób go znających wpływa na wysokość zarobków. Dlatego jest jego sprzedaż ograniczona do kilku osób.

    • Już na to sam wpadłem, czytałem dzisiaj dwa razy Twojego bloga 🙂

  • Agnieszka Skupieńska

   Panie Inwestorze – nowe wpisy na moim blogu są średnio dwa razy w tygodniu, więc zapraszam 🙂
   Świetna wskazówka co do tych poradników, muszę się im przyjrzeć, bo sama bym się chętnie doedukowała jeśli chodzi o subskrypcje SMS.

   Jeśli zaś chodzi o reklamy – z AdTaily mam akurat średnie doświadczenia, miałam ich widżety na jednej czy dwóch stronach i ani grosza do przodu…

   • Może trzeba było dłużej mieć te widgety na tych blogach by ktoś wykupił miejsce na reklamy? Polecam też spróbować dodać widget AdTaily na blogach szafiarskich czy kosmetycznym. Miałam kiedyś blog szafiarski i tam swego czasu kupowano u mnie kilka reklam na tydzień.

   • Subskrypcje SMS to bardzo śliski temat. Większość zarabia tam na gotowych ofertach typu wygraj Iphone 6 itp a to jest zwykłe oszustwo. Oczywiście są narzędzia, które pozwalają na udostępnianie za opłatą prawdziwych produktów ale zarabianie na nich jest nieco trudniejsze.

    Ostatnio wpadł mi fajny program do ręki BlogLock.net, gdzie instalując plugin do WordPress’a możemy np. część wpisu zawierającą poradnik/odpowiedź na zadane pytanie zablokować i poprosić czytelnika o jego odblokowanie za uiszczenie danej opłaty. Swietne narzędzie w mojej ocenie – testy wychodzą obiecująco.

    Jeżeli chodzi o AdTaily to tak jak pisze #Anna, musisz je zostawić na dłużej na stronie. Obecnie jest dodana już możliwość dostosowywania wyglądu panelu jak i możesz akceptować sama reklamy jakie się tam pojawią. Jako dodatkowe źródło dochodu bądź pod zaplecze jak znalazł.

    Oczywiście obowiązkowo program Convertiser do generowania linków reklamowych ‚w locie’. Ostatni miesiąc dało mi to kilkadziesiąt złotych zysku (tutaj można poczytać o nim więcej: http://make-cash.pl/convertiser-program-partnerski-do-automatycznej-monetyzacji-tre%C5%9Bci-t10026/?hl=convertiser

    • Agnieszka Skupieńska

     Miałam już na AdTaily nawet kilka reklam płatnych za kliknięcie, które powisiały tam ze 2 czy 3 tygodnie i przez ten czas nie zarejestrowały żadnego kliknięcia. To już wolę mieć tam baner Ceneo, który zawsze jakieś kliknięcia generuje.

    • Może komuś się przyda wpis jak własnoręcznie uruchomić usługę SMS Premium na blogu WordPress i uruchomić automatyczną sprzedaż autorskich treści z wykorzystaniem serwisu Dotpay (do założenia konta nie wymagana jest firma): http://pracabezszefa.pl/jak-uruchomic-platnosci-sms-premium-przez-dotpay

     Na blogu dostępna jest już wtyczka Fast Micro Pay do obsługi płatności online i SMS Premium dla wszystkich za darmo do przetestowania przez okres 3 dni. Plugin pozwala wykonać szybko płatność i odblokować ukrytą treści na stronie, np wpis premium.

  • Jeśli mowa o Adsense to ja zawsze przechodziłem z daleka od tych reklam – głównie dlatego że moim zdaniem generują mały zysk a po po drugie to właśnie to o czym wspomniał Pan Inwestor. Mi co prawda Google nigdy konta nie zablokował za to naczytałem się sporo na ten temat i znam temat z doświadczeń znajomych. Jeśli posiadamy fajną, tematyczną stronkę czy bloga warto poszukać reklamodawców na własną rękę 😉

 • Również przyłączę się do dyskusji o reklamach Google AdSense. Korzystanie z tego programu bez znajomości regulaminu jest jak stąpanie po cienkiej, czerwonej nitce i trzeba na bieżąco monitorować swój panel AdSense. Czasami i to nie pomaga. Najczęściej jednak zbanowane konto na AdSense jest dożywotnie, dlatego przed przystąpieniem do programu należy dokładnie przeczytać regulamin.

  Wg. mnie najlepszym sposobem na zarabianie w internecie jest zrobienie profesjonalnej i wartościowej strony www z własnym kanałem YT. Inwestycja na start jest znikoma (>100zł ), a możliwości budowania dochodu pasywnego ogromne.

  Możliwości zarobkowania jest wiele, ale trzeba mieć motywację i chęć do pracy.

  Dużą szansą na zbudowanie pokaźnego dochodu pasywnego w krótkim czasie jest sprzedaż autorskich poradników / kursów / szkoleń. Oczywiście trzeba wiedzieć, jak podłączyć mikropłatności pod swojego bloga? W praktyce jest to bardzo proste, jeżeli np: posiadasz bloga na WordPressie.

  • Agnieszka Skupieńska

   Marek – to wiadomo, że jeśli chce się na czymś zarabiać to trzeba najpierw znać reguły gry. Ja akurat na bieżąco monitoruję wszystko, co dzieje się na moim koncie AdSense, więc od razu widzę, jeśli dzieje się coś nadzwyczajnego.
   I masz rację z tą motywacją – tego chyba większości ludzi brakuje.

 • Hmm, moim zdaniem prowadzenie bloga czy kanału na YouTube to nie są żadne dochody pasywne. To jest najwyklejsza w świecie praca.

  Co innego na przykład długoterminowa inwestycja, mieszkanie oddane agencji nieruchomości w zarządzanie czy napisanie książki i wydanie jej w wydawnictwie. Albo kurs internetowy, który tworzymy raz, oddajemy oprogramowaniu-automatowi do obsługi kompletnie wszystkiego wliczając płatności. To są dochody pasywne.

  W sieci widzę całą masę blogów (absolutnie nie piszę o Twoim, to zupełnie inna liga) upstrzonych reklamami aż oczy bolą, których autorzy snują wielkie plany o przyszłych milionach. Ślęczą w sieci godzinami. Zarabiają na tym powiedzmy 10 funtów miesięcznie. Tyle, ile kerner który podał mi przed chwilą śniadanie w pubie w ciągu 30 minut.

  Uważam, że temat dochodu pasywnego w Polsce stoi na głowie. Michał Szafrański, który w ciągu trzech lat stał się blogerem światowej klasy i zarabia w tej chwili dwa-trzy miliony złotych rocznie na swoim blogu (moje szacunki), już dawno obalił te wszystkie mity. To co dla większości jest dochodem pasywnym w rzeczywistości jest ciężką, absorbującą, wymagającą wielkiego wysiłku pracą w której zarabia garstka najlepszych.

  Gratuluję akceptacji przez Fotolię! Mam tam abonament miesięczny, czasami zostaje mi download to sobie kupię na tapetę, wyślij linki do wszystkich trzech 🙂

  Z mojego doświadczenia na Fotolii – zdecydowanie ogólne tematy, takie sytuacje przedstawione na zdjęciach które można wykorzystać w szerokim zakresie. Na przykład uścisk ręki z bliska. Budowlaniec w kasku z jakimś planem w ręku. Piękny dom z ogrodem przed którym stoi tabliczka For Sale. Zarejestruj się w kilku największych stockach i zobacz to jest na topie w najczęściej kupowamych.

  • Agnieszka Skupieńska

   Marcin, dziękuję za komentarz 🙂
   Jeśli chodzi o blogi i YT – masz dużo racji. Swoich blogów nie traktuję jako dochodu pasywnego, bo napracować się nad nimi trzeba niemało, ale już kanał na YT zarabia dla mnie prawie bez wysiłku. Mam tam ok. 90 filmów zrobionych w większości dawno temu (w 2015 roku tylko 2, w 2014 roku 9, pozostałe w poprzednich latach), a mimo to co miesiąc do mojego konta doliczane jest jakieś 40-50 zł. Być może kiedyś pieniądze przestaną wpływać, ale póki co to jest jakiś niewielki pasywny dochód.

   Dzięki za rady co do stocków, z pewnością poszukam 🙂 Moje zdjęcia to póki co nic szczególnego: https://pl.fotolia.com/p/204455924

   • Coś jest u mnie nie tak, bo zdjęcia wyświetlają opisy po polsku w angielskiej Fotolii. Nie wiem – czy tam się dodaje osobne wersje językowe opisu/tytułu do różnych wersji językowych strony?
    Moim zdaniem musi być angielski tytuł dodany, no bo po co ograniczać sobie rynek o 90 procent? Sam w ostatni ściągnałem 10 nowych zdjęć na bloga i wyszukuje po angielsku.
    Zdjęcia dla mnie wyglądają normalnie stockowo, czyli profesjonalnie. Gdyby to było nic szczególnego to by Cię nie dodali 🙂
    Kupię sobie te gondole w sierpniu, nigdy nie byłem w Wenecji to będę mieć dodatkową motywację żeby wyjść z długów z taką tapetą na ekranie, teraz już wyprztykałem limit a mam nieodnawialną wersję abonamentu.

    • Agnieszka Skupieńska

     A wiesz, że jakoś się nie zastanawiałam nad opisami, faktycznie sprawdzę czy można edytować i dodam po angielsku, dzięki za wskazówkę 🙂

     • Agnieszka, kupiłem gondole! przyozdobię nimi wpis na blogu o… dochodzie pasywnym 🙂 Niech mój blog ma swoją małą ciekawostkę! 🙂

     • Agnieszka Skupieńska

      Ha, super 🙂 Dziękuję 🙂

  • Marcin, na blogu i na YouTube możesz z powodzeniem zarabiać pasywnie i nie są to groszowe sprawy jak 10 funtów miesięcznie, które napisałeś 🙂 Tyle możesz zarobić na blogu z jednego poleconego produktu we wpisie przy pomocy atrakcyjnego programu partnerskiego związanego, np: z kredytami.

   Trzeba wiedzieć od czego zacząć i jak uruchomić całą maszynę do budowania dochodu pasywnego na blogu, poznać najlepsze narzędzia, zbudować ruch, itp.. To wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy, ale dla chcącego nic trudnego.. pragnienie zmian popycha człowieka do działania..

   • Marku, ja to wszystko wiem. Sam buduję bloga który docelowo, w przyszłym roku będzie mieć 50-100 tysięcy wejść miesięcznie. I wówczas będę mieć bazę do afiliacji itp. Chociaż reklam typu Adsense nie będę mieć na blogu nigdy. A w ogóle to blog nie został założony aby zarabiać. Dlatego będzie z czasem zarabiał, bo mi na tym żeby zarabiał nie zależy. Wiem że to brzmi dziwnie ale to jest sposób w jaki ja myślę.

    Nie wiem jak to działa w Polsce ale wszystkie blogi jakie ja czytam i na nich się uczę to blogi eksperckie, które wypełniają potrzebę. A zarabianie jest tego efektem. Moimi idolami są Martin Lewis z Anglii, Pat Flynn ze Stanów i Leo Babauta też ze Stanów. Od nich się będę uczył.

    Tyle że:
    – 90% blogów o zarabianiu pieniędzy nie zarabia żadnych pieniędzy, albo zarabia takie grosze że ci młodzi ludzie lepiej by zrobili, gdyby znaleźli sobie normalną pracę i budowali swoje kwalifikacje zamiast klikać w jakieś reklamy spędzając na tym całe godziny;
    – blogi które zarabiają to blogi eksperckie, pisane przez ludzi którzy piszą konkretne rzeczy, którzy spełniają ludzkie potrzeby, a zarabianie jest efektem ubocznym – szafiarki też należą do tej kategorii.

    I najważniejsze. Ciągle używacie na tych stronach o zarabianiu pojęć typu Dochód Pasywny. Tymczasem to nie jest żaden dochód pasywny! Jeśli ktoś spędza jak Ty spędzasz nad swoim blogiem i sprawami okołoblogowymi (research itd.) kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin tygodniowo i zarabiasz na blogu powiedzmy 20 czy 30 tysięcy złotych miesięcznie, to to jest Twoja praca a nie żaden dochód pasywny!

    Czym to się różni od tego, gdybyś przyjechał do UK jako IT contractor, i pracował 40 godzin tygodniowo na stawce 20-40 funtów za godzinę?

    Dochód pasywny to taki, który zarabia w przeliczeniu na godzinę Twojej całkowitej pracy prawie nieskończone pieniądze. W sensie napisałeś książkę, która okazała się hitem, spędzasz na jej promowaniu kilka godzin miesięcznie i zarabiasz kilka tysięcy funtów.

    Pierwsze kilka miesięcy sprzedaży książki pokrywają Twoją pracę – czyli ilość godzin jaką poświęciłeś na jej napisanie, ale już po tych kilku miesiącach zarabiasz pasywnie – bo Twoja stawka ZA GODZINĘ PRACY wynosi kilka tysięcy funtów.

    Mam nadzieję że dobrze to opisałem, co ja rozumiem przez dochód pasywny.

    Blog nigdy nie będzie dochodem pasywnym. To jest zwykła praca.

 • Marcin,

  Czy raz napisany wpis na blogu, który regularnie zarabia z affiliacji nie jest budowaniem dochodem pasywnym na blogu (przy pomocy bloga)? 🙂
  Czy raz napisane / nagrane szkolenie online sprzedawane na blogu nie jest budowaniem dochodu pasywnym na blogu (przy pomocy bloga)?
  Czy raz nagrany film na YouTube i publikowany także na blogu nie współtworzy dochodu pasywnego(…)?
  Czy uruchomienie listy adresowej na blogu, nie pośredniczy w budowie dochodu pasywnego w sprzedaży autorskich poradników, czy usług związanych z MLM?

  Zarabianie z reklam na blogu to tylko dodatek do pensji, chociaż i niektórzy znani YouTuberzy z USA, a nawet z Polski potrafią z tego wyżyć. A skoro raz stworzyli filmy i zarabiają z nich nie małe pieniądze, to przecież jest to czysty dochód pasywny 🙂

  Moim skromnym zdaniem pracę na blogu można traktować jako dochód pasywny, ponieważ przynosi stały dochód (przynajmniej w moim przypadku).

  Posiadam już jedną stronę z 50 000 UU miesięcznie (nie licząc miesięcy wakacyjnych) i wiem, że praca jaką włożyłem w budowę bloga i kanału YT w końcu przynosi dochód pasywny. Poświęciłem sporo czasu po godzinach pracy na etacie, bez praktycznie żadnej wiedzy.. Zainwestowałem wiele pieniędzy w rozwój bloga i swój własny.. a pieniądze zarobione na blogu teraz zaczynają się zwracać z dużym % na autopilocie.

 • W takim razie zakończmy dyskusję stwierdzeniem, że obaj mamy rację 🙂 Bo rzeczywiście obaj mamy rację, piszemy o dwóch różnych przypadkach:
  – blog, nad którym pracujemy kilka godzin dziennie jest naszą pracą, o tym piszę ja;
  – blog, nad którym przestajemy pracować albo na którym archiwalne treści nadal przynoszą zysk już bez żadnej pracy z naszej strony, lub z minimalnym wkładem pracy staje się naszym dochodem pasywnym, o tym piszesz Ty.

  Blog jest więc pracą, która ma szanse przerodzić się w dochód pasywny.

  Reszta to ustalenie granicy – czyli przy jakim stosunku Poświęcony Czas / Zarobek kończy się praca a zaczyna się dochód pasywny.

  Jeśli chodzi o osiągnięcia to szczerze gratuluję, przeglądałem już strony. Widać włożony wysiłek.

  Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najskuteczniejszego zamieniania pracy w dochód pasywny 🙂

  Agnieszka, kupiłem gondole! przyozdobię nimi wpis na blogu o… dochodzie pasywnym 🙂 Niech mój blog ma swoją małą ciekawostkę! 🙂

  • Z badań wynika, że około 5 blogerów na 100 odnosi jakiekolwiek sukcesy finansowe w internecie, czyli około 5%. Myślę, że ta statystyka jest i tak wygórowana zważywszy na skalę wiedzy i problemów do rozwiązania przez zwykłych ludzi (często nie mających pojęcia) o najważniejszych procesach zachodzących na blogu. Dziękuję za gratulacje i powodzenia na własnym blogu 🙂 W tym tygodniu więcej o zarabianiu w internecie będzie można poczytać także na moim blogu: Praca Bez Szefa, tak aby zainspirować innych do wytężonej pracy, gdzie pokażę część moich internetowych dochodów i sposobów, w jaki je uzyskuję.

   Pozdrawiam.

 • BJK

  co do zdjęć, też wrzuciłem kilka fotek do jednego z banków zdjęć. Jednak wiem, że muszę się bliżej temu przyjrzeć i porejestrować się w kilku różnych bankach – na szczęście można sprzedawać te same fotki w różnych miejscach 🙂

 • Jeśli chodzi o typowy dochód pasywny – to na ten moment u mnie również Traffic Monsoon (chociaż nie zakładam raczej, że ten program potrwa długie lata tak, jakbym chciała), i jeszcze jeden – testowany, + dochody z podobnie jak Ty – sprzedaży abonamentów na publikację treści i artykułów na swoich stronach, chociaż nie jestem w tej opcji pewna czy to można na 100% nazwać dochodem pasywnym – jak to wyżej ktoś słusznie zauważył.

  No i wciąż odkrywamy nowe:)

  • MK

   Mam pytanie odnośnie publikacji artykułów z whitepress.pl czy można w nie wstawiać reklamy adsense?

   • Agnieszka Skupieńska

    Ja mam wstawione reklamy AdSense z automatu w postach, więc wyświetlają się też tam gdzie są publikacje z WhitePress.

 • Pingback: Pomóż w tworzeniu listy produktów blogerów! - BiznesoweInfo.pl()

 • Świetny artykuł. Nawet nie wiedziałem, że w internecie można sprzedawać zrobione przez siebie zdjęcia. Ja akurat z tego nie skorzystam, ale jak ktoś jest pasjonatem to dlaczego miałby nie skorzystać? 😉

 • Dosyć drogo wychodzi gdy takie zdjęcie chcemy kupić… A na przykład robimy stronę www a klient wymaga żeby ładnie wyglądała.

 • sara

  Mam pytanie o Fotolie do wtajemniczonych. Ostatnio poprosili mnie o wypenienie jakiegos formularza opodatkowania. Prowadze fotolie w wersji anglojezycznej i nie bardzo wiem o co im chodzi z tym TAXem i jak wypelnic i czy w ogole trzeba ten formularz? Czy ktos ma jakies doswiadczenie i wie co robic?

 • Od jakiegoś czasu pracuję tylko i wyłącznie w domu poprzez tworzenie stron internetowych pod programy partnerskie. Aktualnie zajmuję się programem NutriProfits dzięki któremu mogę zająć się kategorią Zdrowie i Uroda, czyli coś co mnie interesuje. Na e-rynku jest wiele programów afiliacyjnych z różnych kategorii, jeśli ktoś chce mieć dochód pasywny, to na pewno znajdzie coś dla siebie. Generalnie, dziękuję ci bardzo za ten artykuł. Myślę, że wypróbuję jeszcze inny sposób na zarobek via Internet.

 • Paulina

  witaj:) przypadkiem trafiłam na Twój blog ale myślę, że zostanę tu na dłużej. Prowadzę Studio Kreowania Wizerunku i blog z poradami kosmetycznymi, wizażowymi, po prostu jak dbać o siebie , po urlopie macierzyńskim uruchomię jeszcze sklep internetowy. Zastanawiałam się w jaki sposób mogę dodatkowo na tym zarabiać i czy mogłabyś polecić coś dla kompletnego laika jak ja, dosłownie na sam początek żeby to zrozumieć i powoli wdrażać w życie? Nie bardzo rozumie jak te programy funkcjonują. Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc