Pomóż w tworzeniu listy produktów blogerów!

Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Na czym można zarobić w sieci? Na wielu własnych produktach – od książek po ubrania i gadżety. Dziś chcę Cię prosić o pomoc w skompletowaniu listy takich produktów.

W ostatnim wpisie na temat dochodu pasywnego pisałam między innymi o swojej książce. Wydanie książki, własnego kursu, e-booka to świetny początek, jeśli chcesz budować dochód pasywny. Zresztą takich pomysłów na własne produkty może być więcej (przeczytaj: Własne produkty, na których możesz zarobić w sieci). Kreatywność niektórych blogerów jest ogromna, dlatego pomyślałam sobie, że warto podpatrywać innych, uczyć się od siebie nawzajem i stworzyć jedną dużą listę produktów, jakie „wypuścili” blogerzy.

Mam nadzieję, że pomożesz mi w jej opracowaniu!

Produkty blogerów – ankieta

Jeśli:
– sam jesteś blogerem, który sprzedaje swój produkt
– wiesz o jakimś blogerze, który sprzedaje swój produkt
wypełnij proszę tę ankietę i weź udział w tworzeniu tej listy.

Link do ankiety: Produkty blogerów – formularz

Do ankiety można wpisywać po kilka produktów w jedno pole (np. kilka książek), można chwalić się swoimi produktami lub polecać czyjeś. Będzie świetnie, jeśli puścisz tę ankietę dalej, żeby wypełnili ją kolejni blogerzy, którzy nie czytają mojego bloga. Albo chociaż zostaw „lajka” pod wpisem, jeśli popierasz tę inicjatywę.

Informacje zbieram do 6 sierpnia, mam nadzieję, że uda się zebrać ich jak najwięcej i lista będzie w miarę pełna.

Po co komu lista produktów blogerów?

Z produktami blogerów jest ten problem, że czasami świetne inicjatywy przechodzą bez wielkiego echa, a wartościowe kursy czy e-booki kupuje garstka osób, które czytają danego blogera. Na przykład mam wrażenie, że o książce Joanny Glogazy, która została wydana w formie e-booka („Zawód: bloger”) nie jest tak głośno, jak być powinno, na pewno nie tak głośno, jak o książkach Kominka o blogowaniu, a ta publikacja naprawdę sporo może pomóc osobom, które zaczynają blogować (wiem, bo czytałam). A autorka i tak jest w sumie znaną osobą w blogosferze. O wielu innych blogerach, którzy pewnie wydają dobre publikacje może nigdy się nie dowiemy, a szkoda.

Myślę, że warto zrobić taką listę także po to, żeby móc uczyć się od innych. Może dzięki niej ktoś wpadnie na pomysł na swój produkt? Kto wie 🙂

Zachęcam do wypełniania ankiety, chociaż wierzę, że stałych czytelników w ogóle nie trzeba do tego namawiać 🙂

Listę opublikuję oczywiście na blogu po zebraniu i złożeniu do kupy danych.

sofa-749629_1280


Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Agnieszka Skupieńska

Od ponad trzech lat prowadzę biznes online, o którym mówię, że jest to biznes cegiełkowy - składa się z różnych cegiełek, takich jak pisanie tekstów, prowadzenie sklepu internetowego, zarabianie na blogach i stronach tematycznych. Wszystkim kieruję z mojego centrum zarządzania, które znajduje się... na kanapie w moim domu :)

 • Dodałam już swoje produkty w ankiecie 🙂 E-book Joanny Glogazy myślę, że nie ma takiego rozgłosu, bo Asia wydał niedawno papierową książkę o slow fashion i ona jest bardziej promowana (dzięki wydawnictwu częściowo). Jak szum wokół książki ucichnie to pewnie o e-booku usłyszy więcej osób.

 • Paulina Kamińska

  Właśnie jestem w trakcie pisania tekstu na temat sposobów zarabiania przez blogerów i potrzebowałam przykładów produktów/usług i przyznaję, że utknęłam chociaż wiele razy trafiałam na takie blogi. Zatem powiem tylko, że świetny pomysł z tym spisem 🙂 Pozdrawiam.

 • Jesteś genialna, chyba napiszę o Tobie na swojej stronie!

 • To jest naprawdę świetny pomysł. Ja póki co, nie sprzedaje na swoim blogu żadnych produktów. Mój blog jest jeszcze nowy i musi się dotrzeć;)

 • Świetny pomysł. Wypełniłam ankietę.

 • Genialny pomysł 🙂 Zakładasz aktualizowanie listy na przykład dla tych, którzy dopiero mają przed sobą stworzenie chociażby e-booka?

  • Agnieszka Skupieńska

   Na razie nie planuję aż tak daleko, ale kto wie, może miałoby sens cykliczne tworzenie takich list, np. raz w roku.

 • Zarabianie na własnych produktach to biznes dla tych dużych i znanych.
  Z artykułu bije chyba zbyt duży optymizm 🙂

  • mhm najlepiej dajcie zarobić gazecie medialnej 🙂 nikomu innemu 🙂

  • Nie jestem duża i znana a zarabiam. Ekursy i ebooki piszę już od dawna, nawet jeszcze przed tym jak zaczęłam blogować. Aga ma świetny pomysł i niesamowite jest, że robi to bezinteresownie. Skorzystam chętnie. Post opublikowałam na kilku grupach- wiem, że ta inicjatywa przyniesie wiele dobrego! Igor! Więcej optymizmu 🙂

  • Agnieszka Skupieńska

   E, nie do końca. Zależy jakie masz te produkty. Możesz działać w jakiejś niszy, w której wcale nie musisz mieć dużego bloga, ale za to rozwiązywać problemy jakiejś wąskiej grupy i zarabiać na swojej wiedzy. Np. jeśli zajmujesz się pozycjonowaniem, możesz sprzedawać kurs pozycjonowania. Jeśli będzie to e-book lub kurs wideo, koszty produkcji nie będą duże i wystarczy niewielka sprzedaż, żeby się zwróciły i żeby zacząć zarabiać.

 • Pingback: Spis powszechny książek i produktów blogerów - pomóż go tworzyć! | 2DRINK.PL()