Pozycjonowanie bloga – tego można się nauczyć

Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Jak samemu pozycjonować bloga, jak zoptymalizować go pod wyszukiwarki i sprawić, że z Google będzie trafiało do nas coraz więcej osób?

Wizyty z Google są ważne i nie wierzcie nikomu, kto radzi blogerom, żeby zaczęli pisać teksty, a czytelnicy przyjdą sami. Bo w końcu wielu blogerów pisze wartościowe, długie poradniki nie po to, żeby przeczytała je garstka ludzi, ale po to, żeby przydały się wielu osobom. Przypadkowy czytelnik z Google też może zostać stałym odwiedzającym, zwłaszcza, jeśli znajdzie u nas coś ciekawego.

Ale żeby ktoś na blog wszedł z Google, to teksty muszą być dobrze zoptymalizowane, z odpowiednimi słowami kluczowymi. Wiem, że niektórym z Was może to wydawać się trudne, ale wcale trudne nie jest. Jeśli jeszcze tego nie umiecie, a chcecie dowiedzieć się, jak dobrze skonfigurować wtyczkę Yoast do WordPressa, jak i gdzie wyszukiwać słowa kluczowe, po których ludzie mogą wchodzić na nasz blog (i na które możemy pisać ciekawe teksty), to wiem, gdzie możecie się tego nauczyć – na kursie Justyny z bloga 8razy5.pl

Pozycjonowanie bloga – jak się tego nauczyć?

Ruszyły zapisy na drugą edycję jej kursu Pozycjonowanie bloga krok po kroku. Miałam przyjemność wziąć udział w pierwszej edycji, a ponieważ cenię Justynę za to, że prostym językiem umie opowiadać o pozycjonowaniu i przekazywać wiedzę innym, chciałabym zachęcić Was do udziału w kursie.

Kurs składa się z 5 modułów, w których można nauczyć się teorii związanej z pozycjonowaniem, optymalizacji bloga, tego, jak tworzyć treści przyjazne wyszukiwarkom, jak zdobywać linki i jak monitorować na których pozycjach znajduje się nasz blog na ważne dla nas frazy. Wszystkie lekcje są tekstowe, umieszczone na specjalnej platformie na WordPressie, więc nie wymagają oglądania filmików czy słuchania nagrań, choć jest też kilka filmów, z których można szybciej nauczyć się pewnych rzeczy. Najważniejsze, że WRESZCIE jest ktoś, kto mówi o seo prostym językiem. Jest w Polsce wielu blogerów, którzy specjalizują się w pozycjonowaniu, ale ilekroć wchodziłam na ich blogi, dostawałam oczopląsu od wszystkich tych terminów, z których połowy nie rozumiałam. Blogerzy zajmujący się pozycjonowaniem piszą swoje blogi dla osób zaawansowanych, a kurs Justyny jest dla początkujących. No i skupia się na pozycjonowaniu bloga, a nie sklepu czy strony z ofertą. No i sama Justyna pomaga, jeśli czegoś nie wiemy, mamy dodatkowe pytania, potrzebujemy pomocy z optymalizacją bloga (jeśli wybierzemy kurs w opcji VIP). Jeśli ktoś poważnie myśli o blogowaniu, to z pewnością dużo z tego kursu się nauczy.

Duży plus też za platformę i formę kursu. Do tej pory myślałam, że lepsze są kursy wideo, w których można posłuchać nagrań. Teraz jednak stwierdziłam, że w kursie wideo musisz wysłuchać całego nagrania, nawet tych fragmentów, które nie wnoszą dla Ciebie niczego nowego. W kursie opartym o tekstowe lekcje można ominąć wzrokiem te akapity, w których mowa jest o czymś, co już wiemy, przez co przejście przez kolejne moduły idzie szybciej.

Na kurs Justyny można zapisać się pod adresem: Pozycjonowanie bloga krok po kroku. Polecam wszystkim, którzy nie mają zbyt dużego ruchu z wyszukiwarek – pewnie dlatego, że ich posty nie są najlepiej zoptymalizowane i da się zwiększyć wejścia dzięki kilku małym zmianom.

Muszę powiedzieć, że to już kolejny kurs online, w którym wzięłam udział i odkrywam, że to świetny sposób na uczenie się. Jasne, czasem wiele informacji zawartych w takich kursach można znaleźć za darmo w internecie (a za kurs trzeba zapłacić), ale w kursie online wszystko jest uporządkowane, podane na tacy i można krok po kroku nauczyć się czegoś nowego. No i jak kupujesz kurs od specjalisty, o którym wiesz, że się na czymś zna, to wiesz też, że to sprawdzone wiadomości. Niestety nie o wszystkich treściach i poradnikach znalezionych w internecie można tak powiedzieć.

Ciekawa jestem, czy uczycie się z kursów online? Czyje kursy macie za sobą, kogo szczególnie polecacie?

pozycjonowanie bloga


Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Agnieszka Skupieńska

Od ponad trzech lat prowadzę biznes online, o którym mówię, że jest to biznes cegiełkowy - składa się z różnych cegiełek, takich jak pisanie tekstów, prowadzenie sklepu internetowego, zarabianie na blogach i stronach tematycznych. Wszystkim kieruję z mojego centrum zarządzania, które znajduje się... na kanapie w moim domu :)

 • Wpis świetnie pokazujący współpracę na płaszczyźnie bloger-bloger :-). Co do kursów to jeszcze z żadnego nie korzystałem a to w sumie dlatego, że powstają blogi tematyczne z tak olbrzymią dawką wiedzy, która uzupełniona literaturą daje nam olbrzymią szanse na rozwój w nawet nieznanej wcześniej przez nas dziedzinie np. ekonomia ( Michała Szafrański czy Marcin Iwuć) istna kopalnia wiedzy.

 • Kurczę, szczerze mówiąc myślałam, że u Ciebie w tym artykule znajdę porady na ten temat:) Ale skoro Ty polecasz kurs Justyny to ja na pewno tam zajrzę! Pozdrawiam

  • Agnieszka Skupieńska

   Ja nie jestem specjalistką od pozycjonowania, więc nie mogę dawać rad, które są sprawdzone 🙂 Ale Justyna ma doświadczenie, bo się tym zawodowo zajmuje i już z jej bloga można sporo wiedzy wynieść, a na kursie prowadzi za rękę przez wszystkie etapy optymalizacji bloga.

 • BJK

  a mnie tylko dziwi, że jest sugestia zapisania na kurs, a nie ma podanej ceny za owy kurs… Jak dla mnie to nie bardzo tak w ciemno 🙁

  • Agnieszka Skupieńska

   Bo zapisujesz się na listę oczekujących, ale nie musisz go potem kupić. Za to dla zapisanych Justyna ma zniżkę na początek sprzedaży 🙂

  • Dokładnie tak, jak pisze Agnieszka – zapisujesz się na listę oczekujących, a ja Ci przypominam o kursie i podaję jego cenę, kiedy sprzedaż ruszy. Dla większego zorientowania, w pierwszej edycji kurs kosztował 149 zł w wersji Standard i 239 zł w wersji Vip.

   • BJK

    dzięki, to już konkretniejsze informacje 🙂

 • Justyny bloga znam, czytam i czerpię z niego wiedzę. Zastanawiałam się nawet nad jej kursem i kursem Eweliny Muc ale jakoś tak do kursów podchodzę ostrożnie choć jestem przekonana, że obydwa kursy zawierają dużo wartościowych treści tak jak każdy ich wpis na blogu.

  • Zawierają 😉 Mam taką zasadę, że jak przygotowuję coś dla użytkownika, niezależnie czy będzie za to płacił, czy nie, to ma to dużą wartość i jest dopracowane. Zdarzały mi się słabsze wpisy na blogu – przyznaję, ale nie takie, w których pisałam, jak coś zrobić. Kurs jest właśnie o tym „jak zrobić” – jak zoptymalizować, monitorować, linkować etc. Jeśli chcesz próbki tego, jak przekazuję wiedzę, zapisz się na Wtorki z blogiem u mnie – dostaniesz ebooka – za darmo 🙂

 • Informacja o kursie prowadzonym przez osobę x, ale brak info na temat jakie ma ta osoba kwalifikacje i osiągnięcia.
  Jest info że ma firmę, no ale to przecież za mało 🙂

  • Agnieszka Skupieńska

   Resztę można sobie doczytać na blogu 8razy5.pl 🙂

  • Igor, wyguglaj sobie mnie, całkiem nieźle stoję z nazwiskiem w topach 😉

 • Ela

  Tworzenie ciekawych i długich tekstów na blogu niestety nie wypozycjonuje naszego bloga i nie zwiększy grona czytelników. Trzeba zadbać o odpowiednie wsparcie ze strony SEO i social mediów. Nie jest to takie trudne i można się samemu nauczyć. Wystarczy tylko trochę poczytać 🙂

 • Jeżeli chodzi o pozycjonowanie to do tej pory nigdy nie znalazłem wartościowego kursu. wszystkie były przeciętne. Wiedza, którą można zdobyć w darmowych źródłach. Jestem ciekaw czy ten zawiera coś nowego, bo 99% rad o pozycjonowaniu już gdzieś słyszałem 😉

  • Czego oczekujesz po kursie?

 • Marek Pietrasina

  Witam. Ja osobiście biorę zazwyczaj udział w kursach z polecenia. W branży SEO sporo specjalistów polecalo mi kursy Sławka Gdaka, postanowiłem skorzystać i się nie zawiodłem. Świetny, merytoryczny kurs, każda technika poparta przykładami, a wszystko w prostym języku. Polecam szczerze tym, którzy chcą się dowiedzieć coś więcej o pozycjonowaniu z sprawdzonego źródła. Jeśli chcecie coś więcej dowiedzieć się o Sławku to zapraszam na jego blog http://blog.gdaq.pl/. Znajdziecie tam tyle wiedzy, ile tylko zapragniecie.

  • Nie jestem przekonana do Sławka, daje dziwne nagłówki w swoich mailach, a ich treści, to więcej mlm niż merytoryki, ale może to jakiś patent jest. 😉

   • Witaj Justyna

    Skoro już o mnie mowa to się wypowiem.

    Marek wspomniał o moich szkoleniach nie e-mailach i na tym proponuję się skupić, bo tego dotyczy ten artykuł.

    Mam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń on-line z pozycjonowania, wiem czego ludzie potrzebują i dostarczam im to w jak najlepszej formie.
    Kiedyś robiłem to inaczej, teraz nauczony doświadczeniem zupełnie inaczej, dużo efektywniej, co daje klientom realne rezultaty w pozycjonowaniu i mogę pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami.

    Co do mnie. Nie pojawiłem się wczoraj na rynku, prowadzę od wielu lat bloga, szkolenia, udzielam wywiadów, wielokrotnie wypowiadałem się wśród innych specjalistów.

    Myślę, że to wystarczy.

 • Kurs serdecznie polecam, brałam udział w pierwszej edycji. Dużo się nauczyłam oraz usystematyzowałam moją wcześniejszą wiedzę.

 • Ela

  Odpowiednie pozycjonowanie bloga może zwiększyć nam ilość czytelników! Taki kurs jest bardzo przydatny dla blogera!

 • Jeśli chodzi o pozycjonowanie to przede wszystkim fajnie i dobrze sprawuje się dobrze zoptymalizowana strona
  Pozdrawiam Kamil

 • MariuszPiekarczyk

  W kwestii rozkręcania jakiegokolwiek bloga nie ma możliwości żeby zaraz po tym jak zacznie się wstawiać wpisy od razu cieszył się on ogromnym pozycjonowaniem. Ludzie nauczyli się korzystać z googli, a pocztą pantoflową nie zawsze się informacje szybko rozchodzą. Pozycjonowanie jest dość istotne, przynajmniej na samym początku póki nie zacznie on żyć swoim życiem. Ja kiedyś się w to bawiłem. Znajomy z agencji reklamowej mówił mi że szukają kogoś do pozycjonowania stron klientów u siebie, zrobiłem szkolenie z Pozycjonowania i Optymalizacji na eduweb.pl, nie pamiętam ile to kosztowało, ale coś sporo poniżej 100, tym bardziej że wygodnie materiały udostępniane są w formie DVD. Sztuką było się wdrożyć, ale to też nie zajęło sporo czasu.

  • Agnieszka Skupieńska

   Problem z pozycjonowaniem jest taki, że nie wystarczy raz się czegoś nauczyć, trzeba być stale na bieżąco i nadążać za zmianami algorytmu Google, testować co działa, a co nie. Ja już dawno przestałam się łudzić, że uda mi się nadążać za wszystkim – i za pozycjonowaniem, i za promocją w social mediach, za trendami w blogowaniu, metodami zarabiania… Za dużo tego jak na jedną osobę 🙂