Zarabianie na blogu – podsumowanie zarobków I półrocza 2016

Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Jak mi idzie zarabianie na blogach? Zapraszam na podsumowanie zarabiania w programach partnerskich za I półrocze.

Stali czytelnicy bloga pamiętają być może comiesięczne raporty z zarabiania na blogu, które publikowałam tu przez pierwszy rok (czyli w 2014 roku). Potem przestałam, bo uznałam, że comiesięczne wpisy stają się monotonne. Ale co jakiś czas pojawiają się pytania o to, czy jeszcze zarabiam w programach, na AdSense itp., więc dzisiaj trochę podsumowania.

Powiem szczerze, że mam spory dylemat jeśli chodzi o przedstawianie swoich wyników z zarabiania na blogach. Nie dlatego, że chciałabym ukryć te kwoty, ale dlatego, że nie są to jakieś spektakularne sumy. Dla mnie możliwość dorobienia tysiąca czy dwóch na blogach to ciągle jest coś niesamowitego, bo blog nie jest moim pełnoetatowym zajęciem. Ale z wielu innych blogów pewnie wiecie, że blogerzy na blogach potrafią zarabiać tysiące złotych, a nawet dziesiątki tysięcy.

Po co w takim razie publikuję swój raport, skoro nie jest on tak imponujący? No cóż, myślę, że i tak może kogoś zainspirować. To kwoty, które są w zasięgu wielu blogerów, nawet tych z niewielkim ruchem. Zarabianie kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie na blogu jest w zasięgu tylko garstki najlepszych. Ale przejdźmy do konkretów 🙂

Ile można zarobić na blogu? Podsumowanie zarobków z I półrocza 2016 roku

Zarobki, które tutaj wymieniam to tylko zarobki z różnych programów. Pomijam tu to, co zarobiłam na umowach z reklamodawcami poza programami:

Razem: 8892,72 zł (średnio 1482 zł miesięcznie)

Podane kwoty spisuję z paneli, są to kwoty przed odliczeniem podatków VAT i/lub dochodowego. Zestawienie nie uwzględnia umów podpisanych z reklamodawcami bez pośrednictwa sieci partnerskich.

Podsumowanie zarobków z I półrocza – uwagi:

 • w zestawieniu pominęłam programy, w których przez całe 6 miesięcy nie zarobiłam ani złotówki
 • w zestawieniu nie umieszczam zarobków, które są wynikiem bezpośredniej współpracy z reklamodawcą (wpisy sponsorowane od reklamodawców, banery itd).
 • w zestawieniu nie ma – co widać – zarobków związanych z moimi produktami (książki, kurs online) ani sklepem z akcesoriami do drinków, który też działa w związku z blogiem
 • sporym zaskoczeniem okazało się Ceneo. Myślałam, że w tym programie zarabiam jakieś grosze, a okazało się, że mam sporo poleconych, którzy działają aktywnie w PP Ceneo i mają nawet transakcje koszykowe. A za te można zarobić nawet kilka, kilkanaście złotych za transakcję.
 • Contentstream to kolejne zaskoczenie – w pierwszym kwartale 2016 roku zarabiałam tam po 30 zł, aż tu nagle w kwietniu jakaś rewolucja – 154 zł zarobione! Mam ten system na jednym blogu o tematyce zdrowego odżywiania i diet. Jeśli ktoś z Was ma taki blog, polecam zainteresować się reklamami w ContentStream.
 • Cupsell – 6 zł – szaleństwo! Próg do wypłaty mają tam chyba 200 zł, więc jeszcze jakieś kilka lat i uzbieram 🙂
 • WhitePress jak zwykle jest mocną konkurencją dla AdSense. Widziałam, że ta firma szykuje jakiś moduł czy nawet osobną platformę tylko dla influencerów, czyli między innymi dla blogerów. Jeszcze nie sprawdzałam w praktyce, ale jeśli będzie to działać przynajmniej tak dobrze, jak ich platforma podstawowa, to wchodzę w ciemno 🙂 Zresztą WhitePress to jeden z moich ulubionych klientów, nigdy jeszcze nie widziałam, żeby ktoś tak szybko opłacał faktury.
 • wszystkie te reklamy z programów partnerskich mam na moich różnych stronach (nie tylko na tym blogu, mam w sumie dwa duże blogi i kilka małych, tematycznych stron), ale muszę uczciwie powiedzieć, że w tym półroczu nie napisałam ani jednego tekstu, który byłby pisany specjalnie pod programy partnerskie. Wszystkie te zarobki z Salesmedia, Webepartners, Ads4books, Ceneo, Cupsell to efekt tego, że jakiś czas temu napisałam teksty, które nadal są aktualne, w których są linki i które do dziś zarabiają dla mnie pieniądze. Taki dochód pasywny na blogu 🙂

A jak idzie zarabianie na produktach?

Powiedziałam, że nie uwzględniłam tu zarobków na moich produktach i sklepie. To temat na osobny wpis, ale policzyłam ostatnio, że średni miesięczny zarobek (netto, ale przed odliczeniem podatki dochodowego) na mojej pierwszej książce („Proste drinki”) to ok. 1470 zł. Książka sprzedaje się od roku i właściwie każdego dnia ktoś kupuje choć jedną sztukę, więc to też dość stabilne źródło przychodu.

Raz na jakiś czas dochodzi jeszcze współpraca bezpośrednia z różnymi firmami, choć muszę przyznać, że to źródło dochodu, z którego w przyszłości chciałabym się powoli wycofać na rzecz tworzenia własnych produktów, które będą użyteczne dla czytelników moich blogów.

A jak tam u Was zarabianie na blogach w 2016 roku? Ciekawa jestem, czy ktoś ma lepsze przychody z AdSense niż przed rokiem, czy wszędzie takie spadki jak u mnie? A może ktoś z sukcesem zarabia w sieciach afiliacyjnych? Dajcie znać w komentarzach!

ile można zarobić na blogu


Przydatny wpis? Podziel się ze znajomymi:

Agnieszka Skupieńska

Od ponad trzech lat prowadzę biznes online, o którym mówię, że jest to biznes cegiełkowy - składa się z różnych cegiełek, takich jak pisanie tekstów, prowadzenie sklepu internetowego, zarabianie na blogach i stronach tematycznych. Wszystkim kieruję z mojego centrum zarządzania, które znajduje się... na kanapie w moim domu :)

 • Lubię czytać takie podsumowania. Mała garstka blogerów publikuje raporty swoich zarobków z blogowania, dlatego dzięki, że to robisz ! Na Adsense nie zarabiam, a w Salesmedia ostatnio 25 zł wpadło 😉

  • No i pięknie 🙂 żałuję, że więcej blogerów nie publikuje swoich zestawień, bo można się trochę nauczyć od innych.

 • Piotrek

  Hej, Agnieszka, wielkie dzięki za raport! Bardzo inspirujący. Powiedz jeszcze, jaki ruch (UU, odsłony) trzeba mieć na blogu, żeby takie wyniki osiągac? Z góry dzięki za odpowiedź!

  • Agnieszka Skupieńska

   Trudno stwierdzić, mam kilka blogów/stron. Jedna z ruchem ok. 160 tysięcy uu miesięcznie (tam zarabiam na AdSense), inne z ruchem 2500 uu miesięcznie (i tam głównie WhitePress). Także zarobki nie zależą w dużym stopniu od oglądalności, bardziej chyba od tematyki strony, bo np. na tej największej w ogóle nie zarabiam z WhitePress.

   • Dla chcącego nic trudnego. Zawsze można znaleźć w szczególności, że domeny i serwery są rejestrowane na firmę lub osobę 🙂

 • Hej, a ja nie ogarniam tego whitepress. Serio. Jestem jakaś ciemna? Mam konto, ale nawet dołączenie nazwy mojego bloga wydało mi się jakieś.. trudne. Już nie mówiąc o innych krokach. Czytałam też poradnik jak się tam odnaleźć, ale niestety nie umiem. Czuję się jak głupek 😀

  • Agnieszka Skupieńska

   Olga, jeśli nie ogarniasz, polecam pisanie do supportu, tam są bardzo mili ludzie, którzy pomagają 🙂
   Prawda jest taka, że z moich obserwacji na WhitePress najlepiej zarabia się jeśli zgadzasz się na publikowanie artykułów gotowych, napisanych przez kogoś innego, a na to większość blogerów się nie godzi. Dlatego ciekawa jestem tej nowej platformy, może to będzie coś bardziej dopasowanego do naszych blogerskich potrzeb.

  • Dokładnie, ja też miałam problem na początku, ale pomogli mi. I cały czas są w stałym kontakcie ze mną, mimo, że mój blog nie ma jakoś szczególnie dużo odwiedzin. Ale dbają o to, żebym miała co robić i właśnie jestem po pierwszym zleceniu od nich – co ciekawe, bardzo szybko płacą. W sobotę wysłałam im fakturę, a dziś już mam pieniądze na koncie 🙂

 • Tom

  „mam w sumie dwa duże blogi i kilka małych, tematycznych stron”
  Dałabyś linki? :3

  • Agnieszka Skupieńska

   Za łatwo by było 🙂 Nie podaję linków, ale też nie są one jakoś bardzo ukryte i kilka osób już zwęszyło co to za miejsca.

 • Ja mam podobnie jeżeli chodzi o WhitePress, można by było prosić o jakiś wpis na ten temat ?

  • Agnieszka Skupieńska

   Hmm, muszę w takim razie pomyśleć o tym.

 • BJK

  Dopiero od lutego mam bloga i na razie inwestuję. Żadna afilacja przez moje strony jeszcze nie przeszła, może kiedyś 😉 Typowych reklam z zewnątrz na zasadzie jakiś programów bym nie chciał wprowadzać, trochę zamieszania się przez nie robi 🙁 Chyba, że na moim miniblogu, który uruchomiłem w przyszłym tygodniu 😉

 • Ja jestem ciekawa sprzedaży nowej książki 🙂

 • Agnieszko – wciąż jesteś zdania, że warto mieć kilka blogów? Dopinam ostatnie szczegóły odnośnie nagrania z Krzysztofem Lisu podcastu o zarabianiu na blogach i jemu też zadam to samo pytanie.

  :>

  Ps. Kiedy Disquss?

  • Agnieszka Skupieńska

   Mateusz – tak, warto. Ja już nie poświęcam czasu na te inne blogi, one sobie tak wegetują, zasilane płatnymi artykułami z różnych źródeł (bo nie tylko WhitePress, ale i sprzedaż bezpośrednia), a pieniądze z tego są. Choć gdybym miała je wszystkie traktować jako blogi i utrzymywać na takim poziomie jak ten, to więcej niż 2 nie da rady.
   A disqus będzie, niech tylko mój webmaster znajdzie czas (mam nadzieję, że w tym tygodniu) 😉

   • Po prostu publikujesz gotowe artykuły z Whitepress?

    Ps. Udanego dnia.

    • Agnieszka Skupieńska

     Tak, zgadza się, z Whitepress i od firm, z którymi współpracuję.

  • O, już masz diquss 🙂 Szybciorem!

  • Ja słyszałem dwie szkoły. Jedna mówi, że warto skupić się na jednym ale dobrze. Oraz druga mówi aby mieć kilka blogów i czerpać korzyści ze skali. Najlepsze jest to, że obydwie są dobre tylko kiedy znaleźć czas na to wszystko 🙂

 • Kasia

  Witaj Agnieszka
  A czy możesz uchylić rabka tajemnicy jak wyglądał proces tworzenia/editingu ze sprzedaży książki ?
  Pozdrawiam
  K

 • Takie raporty są bardzo motywujące i pokazują, że można zarabiać jeśli podchodzi się do tego jak należy. U mnie najlepiej sprawdzają się programy afiliacyjne. Wiadomo, jeśli nie ma ruchu to z adsense kokosów nie będzie

 • Ja poki co zarobilan 2,80 zl z webepartners ;). Prrzez jakies 2 miesiace

 • Przemek

  Interesujące zestawienie. A czy mogłabyś powiedzieć w jaki sposób wyceniasz teksty w ramach WhitePressa? Na jakiej tematyce można tam najwięcej zarobić? Pozdrawiam 🙂

  • Agnieszka Skupieńska

   Z wyceną proponuję zwrócić się do obsługi, bo oni pomagają w ustaleniu optymalnej ceny przy określonych statystykach. A co do tematyki – zauważyłam, że najlepiej mieć portal ogólnotematyczny, dobrze sprawdza się też tematyka urodowa.

 • Podoba mi się to podsumowanie. Lubię mieć podane czarno na białym konkretne wyniki 🙂

 • Ja co miesiąc publikuję zestawienie zarobionych i w y p ł a c o n y c h za pomocą Internetu pieniędzy. Ostatnio wpadł mi lead za kwotę 613,90 zł. Czekam jak reklamodawca zapłaci. Podobno czasem długo się na to czeka… Bardzo lubię czytać te Twoje zestawienia 🙂 Pozdrawiam

  • No tak, ja też nie zapisuję tych naliczonych, tylko wypłacone. Miałam kiedyś taki przypadek, promowałam ofertę banku i niby zaliczyło mi chyba 8 transakcji, a potem jak przyszło do rozliczania, to została jedna. Trochę mnie to zniechęciło do promowania ofert banków.

   • To super, że zapisujesz wypłacone 🙂 Nie wiedziliśmy tego, dziękujemy za informację. Słyszeliśmy, że tak to jest. U nas ona już jest jako „Zaakceptowano”. Czekamy tylko jak reklamodawca prześle pośrednikowi pieniądze. Jak to się stanie to idziemy do US, żeby zapytać czy dobrze rozumiemy rozliczenie z tego podatku (jesteśmy osobami fizycznymi, nie prowadzimy firmy), jak zrozumiemy odpowiedź urzędniczki, to zgłaszamy wypłatę. Tak kwota, o której wyżej pisaliśmt nie jest za promowanie ofert banków. Choć w tym też próbujemy trochę swoich sił. Ale na razie z niewielkim skutkiem (100 zł wypłacone). Jeszcze druga branża nie szczędzi chyba pieniędzy za lead. Ta kwota właśnie z tej branży może przybędzie. Miłego dnia

 • Świetny wynik, Agnieszko!
  Gratulujemy i niechaj Twoje blogi rosną w siłę! 🙂

 • Świetny wynik, Agnieszko!
  Gratulujemy i niechaj Twoje blogi rosną w siłę 🙂

 • Możesz powiedzieć coś więcej na temat AdWords u Ciebie? Korzystasz z jakiejś wtyczki do umieszczania bannera w środku artykułu? Czy ten blog to jedyna przestrzeń w której umieszczasz AdWords? Czy miałaś jakieś opory przed wrzucaniem bannera bezpośrednio w kolumnę z treścią? Ja mam spore obawy przed zrobieniem z bloga choinki reklamowej ale na BI wygląda to korzystnie, nie gryzie się z profilem bloga i co najważniejsze patrząc na liczby – działa.

  • Kamilu, nie sugeruj się liczbami, moje przychody z AdSense pochodzą głównie z bloga 2drink.pl, bo tam mam 160 tysięcy uu miesięcznie. A korzystam z wtyczki AdSense Insertion, pozwala ona na wrzucenie baneru w każdy post osobno w to miejsce, które uznasz za najlepsze. Nie wygląda to najgorzej 🙂

 • Disquss :>

 • Za każdym razem gdy czytam Twoje wpisy jestem pod wrażeniem konkretów. Solidna dawka informacji. Dzięki!

 • wydaje mi się, że jest to niemożliwe, to łatwiej zarabiać na Babe http://hotspot777.com/

 • Wpis bardzo interesujący, zawsze emocjonujące jest dla mnie zapoznawanie się z wynikami finansowymi blogerów, których chętnie czytam. W tym przypadku więcej emocji wywołało jednak ilustrujące tekst zdjęcie. Na widok tej jaszczurki ciarki przechodzą po plecach 😉

 • Gratulacje, dzięki za publikację raportu 🙂
  http://affmarketing.pl/raport-zarobkow-blogerow-i-afiliantow-maj-2016/

 • Świetny blog! Jestem pod wrażeniem, co za profesjonalizm! Z pewnością wykorzystam Twoje rady – prowadzę bloga od 4 lat, dotychczas były to wpisy nieregularne, czysta pasja. Teraz postanowiłam zabrać się za marketing i mam nadzieję, że się uda. Mój blog skupia naprawdę świetnych ludzi, a moim celem jest inspirowanie innych do działania, właśnie dzięki historiom moich gości, których zamykam w mojej blok(g)owej Windzie, bo mój blog jest… w Piwnicy:). Wierzę, że pewnego dnia uda mi się przekłuć pasję w biznes, choć z pewnością będzie to wielkie wyzwanie – nie mam wielu czytelników, a wręcz przeciwnie, ale może pewnego pięknego dnia… Pozdrawiam i życzę powodzenia i dużo wytrwałości <3!

  • Z tą widną i piwnicą to jest mega oryginalny pomysł, mam nadzieję, że czytelnicy się w końcu na nim poznają 🙂

 • Cupsell… To jest temat, który wywołuje już we mnie pewną irytację, bo czy coś robię, czy nie, jakoś średnio to idzie 😀 Uważam, że sam serwis zbytnio w tym nie pomaga (wysyłając do klienta produkty, wysyła jedynie reklamy odnoszące się do samego Cupsell, zero personalizacji dla sklepu – a coś takiego przydałoby się bardziej nowym, nawet i odpłatnie, na głównej stronie wielu sklepów nie da się znaleźć po wyszukiwaniu w kategoriach, promowane zaś są mało oryginalne sklepy, a nawet z błędami ortograficznymi w nazwach, a na dodatek ceny produktów nawet z minimalnymi prowizjami są zaskakująco wysokie).

  A Ty jak działasz na tym Cupsell, reklamujesz się jakoś, czy wrzuciłaś wzory i czekasz? Ja ostatnio kombinuję, jakby tu to ogarnąć, żeby przynosiło to wreszcie jakiś sensowny dochód…. Wierzę, że w końcu się uda, ale nie jestem pewna, czy nie lepiej by było przenieść się na inny tego typu portal 🙂

  • Ja… wcale nie działam, czego dowodem jest żenująco niska prowizja. Napisałam kiedyś artykuł na temat sposobów zarabiania przez internet, podałam jako przykład sprzedaż koszulek i zalinkowałam linkiem partnerskim do Cupsell. Z tego linka kilka osób założyło sklepy, ale sądząc po prowizjach, jakie zarabiam dzięki nim, też nie idzie im oszałamiająco 🙂

   • Hmm, ja do tej pory zarobiłam jakieś prawie 40 zł, z tego, co pamiętam – sprzedało mi się kilka koszulek i tyle. Dbałam o reklamę, działałam jednak głównie na FB i myślę, że mimo wszystko to nie były przemyślane działania, stąd też taki efekt. Ale też i chyba konkurencja jest spora w tym serwisie, i w ogóle, plus to, co pisałam wyżej.

    Gdzieś na blogu Cupsella czytałam jednak, że ponoć komuś wypłacali prowizję z trzema zerami, więc może nie ma się co poddawać? 🙂

    • Pewnie jak ktoś ma swoją społeczność, która kupuje koszulki – np. znani jutuberzy, to może tyle zarobić. Albo jak zaproponuje naprawdę ekstra wzór 🙂